Protektor wciąż bez inwestora strategicznego

ANP
opublikowano: 16-10-2013, 09:45

Producent obuwia ochronnego, który od niemal pół roku poszukuje inwestora branżowego na zakup co najmniej połowy udziałów firmy, zapewnia, że proces wciąż trwa.

- Zarząd spółki nie uczestniczy w tych działaniach. Ich podsumowanie oraz opis stanu aktualnego prac doradca finansowy ( IMAP Access-2) powinien przedstawić organom spółki do 30 października. W okresie od 30 kwietnia doradca finansowy w celu ułatwienia procesu poszukiwania inwestora strategicznego zalecił nam dokończenie etapu restrukturyzacji spółki z czym związane było zakończenie procesu likwidacji spółki zależnej w Lublinie i sprzedaż, choćby części, niewykorzystywanych nieruchomości produkcyjnych i administracyjnych w tym mieście. Spółka IMAP Access_2 prowadzi więc rozmowy z kilkoma potencjalnymi zainteresowanymi inwestycją w naszą spółkę. W większości są to firmy branżowe z Europy i Azji - mówi cytowany w komunikacie prasowym Piotr Skrzyński, prezes Protektora.

Spółka poinformowała dziś o sprzedaży za 8 mln zł nieruchomości w Lublinie o powierzchni ponad 13,8 tys. mkw. Nabywcą jest firma Henning Invest. Część nieruchomości spółka zamierza wynająć co najmniej do końca marca 2015 r. W tym czasie spółka podejmie działania w celu przeprowadzenia jej lubelskiej działalności w inne miejsce.

- Transakcja spowoduje oddłużenie spółki i otworzy drogę do podjęcia działalności w nowej lokalizacji. Na razie jednak podpisaliśmy warunkową umowę najmu części sprzedawanej nieruchomości o powierzchni ponad 5 tys. mkw w celu umożliwienia dalszego funkcjonowania firmie w tej lokalizacji. W pierwszej połowie 2015 r. planujemy przeprowadzić się do  hali o powierzchni około 4 tys. mkw w Lublinie lub okolicach. Zamierzamy zainstalować tam nową linię montażu wtryskowego obuwia o wydajności 160 tys. par obuwia, co gwarantowałoby utrzymanie ciągłości produkcji. Przeprowadzka produkcji w nowe miejsce związałaby się także z odbudową  działu szwalni i zatrudnieniem dodatkowo około 25 – 30 osób – dodaje Piotr Skrzyński.

Sprzedaż nieruchomości wygeneruje jednorazową stratę księgową w wysokości 2,75 mln zł. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ANP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Protektor wciąż bez inwestora strategicznego