Protest bawarskich restauratorów ws. zakazu palenia w lokalach

DI, PAP
06-01-2008, 08:45

Bawarscy restauratorzy protestują przeciwko całkowitemu zakazowi palenia obowiązującemu od 1 stycznia w tym niemieckim landzie. Według właścicieli lokali, nowe, surowe przepisy oznaczają utratę palących klientów.

Stowarzyszenie bawarskich restauratorów przygotowuje skargi do Trybunału Konstytucyjnego w Karlsruhe. Podkreśla, że przepisy nie pozwalające nawet na wydzielenie w pubie specjalnego pomieszczenia dla palących, ograniczają gastronomom wolność wykonywania zawodu i prowadzą do strat finansowych.

Ponad tysiąc bawarskich restauratorów chce również utworzenia specjalnych lokali przeznaczonych tylko dla palących gości. Wstęp do takich miejsc mieliby jedynie członkowie klubu palaczy. Tego typu puby mogłyby być jednak czynne tylko podczas imprez zamkniętych. Na inne z udziałem palaczy ustawa już nie pozwala.

Zgodnie z tymi najbardziej restrykcyjnymi w Niemczech przepisami, Bawarczycy nie mogą palić nie tylko - jak w innych landach - w urzędach, przedszkolach, szkołach czy szpitalach, ale również w pubach, restauracjach i namiotach piwnych. Z zakazu zwolnione są jedynie ogródki przy restauracjach i ogródki piwne.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / Protest bawarskich restauratorów ws. zakazu palenia w lokalach