Protest uderzy też w podatników

TM
opublikowano: 17-11-2006, 00:00

Związkowcy mają już plan strajku. I choć przepraszają, przyznają, że może uderzyć także w podatników.

3,5 tys. zł na głowę urzędnika skarbowego to za mało — uznały związki zawodowe zrzeszające pracowników fiskusa. Jednak ich roszczenia, dotyczące choćby inflacyjnych podwyżek, trafiły na opór minister Zyty Gilowskiej, która nie zdecydowała się wydać z budżetu 60 mln zł ekstra. Po ostatnich rozmowach strony pozostały po dwóch stronach barykady.

Wprawdzie obok przyznania dodatkowych etatów urzędy „odczują znaczący wzrost środków finansowych na wydatki bieżące i inwestycyjne”, ale związkom to nie wystarcza. W serwisie www.skarbowcy.pl, nad którym pieczę sprawuje ich branżowa Solidarność, ukazała się ściągawka dla protestujących (jej opis obok). Nie mamy dobrych wiadomości dla podatników. Część działań może w nich uderzyć. Związkowcy chcą brać dni wolne w postaci „urlopu na żądanie” w dniach „spiętrzenia kolejek w urzędach skarbowych”. Zamiarem protestujących jest daleko posunięta szczegółowość przy kontrolach, poborze i wymiarze podatków.

„Z góry przepraszamy, lecz odpowiedzialność spoczywa tu na niefrasobliwości czy wręcz braku wyobraźni kierownictwa Ministerstwa Finansów” — tak kierują złość podatników autorzy serwisu.

Skarbowcy wysłali wczoraj pismo do premiera z żądaniem odwołania minister Gilowskiej, co niedawno zapowiadali na łamach „PB”.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: TM

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu