Provident Financial tanieje o 50 proc.

opublikowano: 22-08-2017, 09:31
aktualizacja: 22-08-2017, 09:32

Kurs Provident Financial runął o 50 proc. po wiadomości o rezygnacji prezesa i zapowiedzi rocznej straty i zaprzestania wypłacania dywidendy.

Peter Crook zrezygnował ze skutkiem natychmiastowym ze stanowiska prezesa brytyjskiej spółki Provident Financial, która udziela pożyczek na wysoki procent klientom, którzy mieliby trudność z uzyskaniem ich w banku. Rezygnacja może wiązać się z negatywnymi skutkami zmian w świadczeniu usług przez spółkę. Postanowiła zastąpić pracowników rozwiązaniami technologicznymi. To spowodowało gwałtowny spadek efektywności agentów udzielających pożyczek i ściągających długi. W efekcie Provident Financial zapowiedział właśnie stratę roczną wysokości 80-120 mln GBP. Dodatkowo ogłosił wstrzymanie wypłacania okresowej dywidendy, a całoroczną uznał za mało prawdopodobną, bo spółka „musi chronić swoją bazę kapitałową”. Kurs spółki spada o 50 proc. na giełdzie w Londynie.

Kurs Provident Financial w poniedziałek i wtorek
Zobacz więcej

Kurs Provident Financial w poniedziałek i wtorek

Provident Financial nie jest właścicielem polskiego Providenta, który od 2007 roku należy do grupy International Personal Finance. To spółka holdingowa międzynarodowej grupy podmiotów działających m.in. w Republice Czeskiej, na Słowacji, na Węgrzech, w Rumunii i w Meksyku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Provident Financial tanieje o 50 proc.