Pruski: Zwiększenie wpłaty do budżetu z zysku NBP nie jest zaskoczeniem

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 03-01-2006, 14:32

Zwiększenie wpłaty do budżetu z zysku NBP do 1,23 mld zł wobec planowanych wcześniej 476 mln zł nie jest zaskoczeniem, najprawdopodobniej jest to maksymalna kwota - poinformował we wtorek dziennikarzy wiceprezes NBP, Jerzy Pruski.

Zwiększenie wpłaty do budżetu z zysku NBP do 1,23 mld zł wobec planowanych wcześniej 476 mln zł nie jest zaskoczeniem, najprawdopodobniej jest to maksymalna kwota - poinformował we wtorek dziennikarzy wiceprezes NBP, Jerzy Pruski.

"Nie ma zaskoczenia, faktyczne wykonanie budżetu różni się od wyników planistycznych" - powiedział Pruski. Według niego, różnica wynika z innego kształtowania się kursów walutowych i stóp procentowych na świecie.

Wiceprezes poinformował, że do 30 kwietnia NBP przedstawi swoje sprawozdanie rządowi, a po zatwierdzeniu przez rząd, wpłata do budżetu nastąpi w ciągu dwóch tygodni. Dodał, że 1,23 mld zł to szacunkowy wynik. Najprawdopodobniej nie będzie on zwiększony.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Pruski: Zwiększenie wpłaty do budżetu z zysku NBP nie jest zaskoczeniem