Prywatne - gorsze czy lepsze

DCZ
opublikowano: 16-11-2009, 00:00

Ministerstwo Skarbu Państwa opracowało program edukacyjny "Własność to odpowiedzialność".

Ministerstwo Skarbu Państwa opracowało program edukacyjny "Własność to odpowiedzialność".

W pierwszej edycji programu Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy zgłosiła projekt pt. "Bydgoski sąd nad własnością". Chodziło o zastanowienie się nad tym, czy zmiany gospodarcze miały sens i jaki był ich wpływ na życie Polaków. W trzeciej edycji konkursu nagrodę dostał kolejny bydgoski projekt: "Własność jako odpowiedzialność. Własność innowacyjnie". W jego ramach odbył się cykl wykładów o ochronie własności intelektualnej, efektywności gospodarki prywatnej, własności prywatnej w dobie globalizacji, roli związków zawodowych w restrukturyzacji, społecznej odpowiedzialności biznesu. Była to kompleksowa refleksja nad nad prywatyzacją i przemianami ustrojowymi.

Odbyły się też konkursy na fotografie i cykl reportaży poświęconych własności prywatnej. Zorganizowano również badanie postrzegania przez młodych własności prywatnej.

— Staraliśmy się ponownie pokazać pozytywne aspekty przemian gospodarczych. Wykorzystując środek, jakim jest fotografia, obraz, rysunek, możemy w sposób przystępny pokazać tematykę "własności" u zwykłych ludzi. To dobry sposób na promowanie idei przedsiębiorczości i uświadamianie młodym osobom tematyki przemian własnościowych. Chcieliśmy, aby młodzi ludzie pokazali swoje subiektywne spojrzenie na trudny temat własności. Mieliśmy też nadzieję, że będą chcieli pokazać swój punkt widzenia — poprzez sztukę, w sposób symboliczny — szerszej publiczności — mówi Agnieszka Dąbrowska z Biura Karier Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy (WSG).

Projekt objął patronatem minister skarbu państwa Aleksander Grad.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DCZ

Polecane