Prywatne uczelnie chcą dopłat państwa do dziennych studiów

IAR
opublikowano: 10-04-2008, 09:41

Prywatne uczelnie chcą dopłat państwa do  dziennych studiów - informuje dziennik "Polska". Rektorzy jedenastu najlepszych uczelni prywatnych w Polsce w liście do premiera apelują, by państwo dopłacało im po 1500 zł dla każdego dziennego studenta.

Sygnatariusze listu argumentują, że tylko w ten sposób najlepsze prywatne uczelnie będą w stanie konkurować z państwowymi.

Gazeta informuje, że pod listem podpisali się m.in. profesor Andrzej Koźmiński, szef warszawskiej Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Zarządzania, prof. Krzysztof Pawłowski z Wyższej Szkoły Biznesu w Nowym Sączu i prof. Andrzej Eliasz, rektor Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej.

Jak pisze dziennik "Polska", niesprawiedliwy system finansowania studiów wytykają naszemu rządowi również eksperci Banku Światowego i OECD. Sytuację poprawiłoby wprowadzenie powszechnej odpłatności za studia z gwarancją kredytów i stypendiów dla najzdolniejszych i najbiedniejszych.

Gdyby rząd zgodził się płacić 1,5 tys. za studenta, budżet musiałby wyłożyć na to 200 mln zł rocznie - czytamy w dzienniku "Polska".

Gazeta podaje, że premier na postulaty rektorów odpowie w połowie kwietnia.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: IAR

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Kariera / Prywatne uczelnie chcą dopłat państwa do dziennych studiów