Prywatny PMI przemysłu Chin mniej optymistyczny

opublikowano: 01-04-2021, 08:39

W prywatnym odczycie wskaźnik aktywności przemysłu Chin pokazał jej najniższy wzrost w marcu od prawie roku, donosi Reuters.

Publikowany przez Caixin/Markit PMI przemysłu Chin spadł w marcu do 50,6. To jego najniższa wartość od kwietnia ubiegłego roku. W lutym wynosił 50,9. Analitycy oczekiwali wzrostu w marcu do 51,3. Granicą między spadkiem i wzrostem aktywności jest 50.

Reuters zwraca uwagę, że prywatny odczyt PMI kontrastuje z odczytem oficjalnym. W środę chiński urząd statystyczny podał, że PMI wzrósł w marcu do 51,9 z 50,6 w lutym i był najwyższy od trzech miesięcy. Różnica w odczytach może wynikać z tego, że oficjalny wskaźnik bazuje na informacjach od dużych, państwowych firm, a wskaźnik publikowany przez Caixin/Markit opiera się na danych z mniejszych, prywatnych i zorientowanych na eksport firm.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane