Prywatyzacja H. Cegielski, możliwa nowa emisja akcji na GPW

opublikowano: 17-01-2007, 12:16

MSP zamierza powrócić do projektu prywatyzacji spółki H. Cegielski – Poznań SA po opracowaniu dla niej strategii rozwoju.

Ministerstwo Skarbu Państwa (MSP) zamierza powrócić do projektu prywatyzacji spółki H. Cegielski – Poznań SA po opracowaniu dla niej strategii rozwoju, która może uwzgledniać emisję nowych akcji w wysokości do 40% udziału w kapitale na giełdzie, poinformował resort w środę.

„Nowa strategia spółki stanie się podstawą wznowienia kroków prywatyzacyjnych, co obejmować może emisję nowych akcji spółki w wysokości do 40% udziału w kapitale i głosach, na rynku publicznym w celu pozyskania funduszy na realizację celów zakreślonych w strategii”- czytamy w komunikacie.

Resort podał, że w jego ocenie spółka potrzebuje silnie zarysowanej strategii rozwoju, która jasno określi cele organizacji. „Za perspektywiczny należy uznać zwłaszcza dział wytwarzania pojazdów szynowych, ze względu na plany modernizacyjne kolei oraz wymianę taboru tramwajowego przez miasta”- czytamy.

MSP zwróciło się do rady nadzorczej spółki w celu rozpisania konkursu na członka zarządu ds. strategii i restrukturyzacji. Konkurs zostanie ogłoszony w lutym br.

H.Cegielski – Poznań jest jednoosobową spółką Skarbu Państwa. Podstawowy przedmiot działalności grupy obejmuje produkcję silników okrętowych, dmuchaw promieniowych, agregatów prądotwórczych oraz pojazdów szynowych.

W roku 2001 podjęto kroki prywatyzacyjne, które nie zakończyły się sukcesem.

Wstępne wyniki za 2006 rok przewidują przychody ze sprzedaży w wysokości 445 mln zł oraz zysk w wysokości 3,3 mln zł. (ISB)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane