Prywatyzacja Konińskiego Przedsiębiorstwa Drogowego

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 24-01-2005, 11:24

Wojewoda Wielkopolski podpisał w poniedziałek w Poznaniu umowę o oddaniu w leasing Konińskiego Przedsiębiorstwa Drogowego (KPD) spółce pracowniczej.

Wojewoda Wielkopolski podpisał w poniedziałek w Poznaniu umowę o oddaniu w leasing Konińskiego Przedsiębiorstwa Drogowego (KPD) spółce pracowniczej.

Wojewoda Wielkopolski ma w swojej gestii jeszcze 62 firmy z udziałem Skarbu Państwa. "Do 2006 roku powinniśmy zgodnie z zaleceniami UE firmy te przekształcić, sprzedać lub zlikwidować i myślę, że terminu dotrzymamy" - powiedział w poniedziałek PAP wojewoda Wielkopolski Andrzej Nowakowski. Powstałe w wyniku prywatyzacji Konińskie Przedsiębiorstwo Drogowe SA przez piętnaście lat będzie płacić Skarbowi Państwa ok. 80 tys. złotych kwartalnie raty leasingowej. Spółka zobowiązała się też do zainwestowania - głównie w nowe maszyny i urządzenia - 1,35 mln złotych w ciągu pięciu lat.

Firma zatrudnia 99 osób z których 66 przystąpiło do spółki, a  26 proc. akcji nowej spółki wykupili inwestorzy zewnętrzni.

Konińskie Przedsiębiorstwo Drogowe powstało w 1992 roku na bazie gospodarstwa pomocniczego Rejonu Dróg Publicznych w Koninie. Firma specjalizuje się w przebudowie i modernizacji dróg, zimowym utrzymaniu dróg i ulic. W 2004 roku firma miała przychody w wysokości 10 mln złotych, przy zysku ok. 150 tys. złotych.

"Dzięki prywatyzacji chcemy usprawnić działanie naszej firmy, głównym celem jest zachowanie portfela zamówień  w wysokości 10-12 mln złotych rocznie" - powiedział po podpisaniu umowy  prezes KPD Andrzej Paruszewski.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane