Przebiegliśmy sztafetowy maraton, następny za rok

WK
opublikowano: 04-06-2012, 00:00

Po godzinach

Aż 402 drużyny wzięły udział w ósmym Maratonie Sztafet Accreo Ekiden, który w niedzielę 27 maja odbył się na warszawskiej Kępie Potockiej. Sześcioosobowe drużyny, najczęściej pracowników firm i instytucji, pokonywały wspólnie dystans biegu maratońskiego, czyli 42 195 m. Dwóch zawodników z każdego zespołu miało do przebiegnięcia po 10 km, trzech po 5 km, a jeden 7,195 km.

Tegoroczna impreza dowodzi, że bieganie to sport coraz popularniejszy. Wzrost liczby drużyn zgłoszonych do ósmej edycji Accreo Ekidenu wskazuje zaś na rosnącą popularność samej imprezy.

Ci, którzy nie spróbowali nigdy biegania w drużynie, mogliby zapytać, dlaczego ludzie na co dzień spędzający ze sobą po kilka godzin w pracy chcą jeszcze razem startować w maratonie i przeznaczyć wolny dzień na to, aby jeden po drugim, często na granicy własnych możliwości, „łykać” kilometry.

Odpowiedź jest prosta — bo bieganie jest fajne, a wspólne pokonywanie dystansu to całkowite zaprzeczenie korporacyjnego wyścigu szczurów. Biegnie się dla drużyny, a nie dla siebie, i wspiera się kolegów z zespołu. Tu prezes i recepcjonistka są sobie równi.

W ósmym Accreo Ekidenie zwyciężyła drużyna Asics Polska Pro Team, która dystans maratonu pokonała w 2 godziny 10 minut i 30 sekund.

Drużyna „Pulsu Biznesu” startująca pod nazwą Gazele Biznesu, która w imprezie wzięła udział już po raz drugi, poradziła sobie całkiem nieźle. Z czasem 3 godziny 29 minut i 52 sekundy zajęła 163. miejsce, plasując się w pierwszej połowie stawki.

Po godzinach

Następny Accreo Ekiden odbędzie się 26 maja 2013 r., a jeszcze w tym roku fani biegania będą mogli drużynowo lub indywidualnie sprawdzić się 30 września na trasie 34. Maratonu Warszawskiego, zaś wcześniej w biegach z cyklu Puchar Maratonu Warszawskiego.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: WK

Polecane