Przecena PKN nie potrwa długo

Dariusz Karolak
18-03-2002, 00:00

Coraz niżej handluje się PKN Orlen. To ostatnio jeden ze słabszych składników WIG20. Nadzieje na podwójne dno związane z dołkami z 25 II i 6 II, 19,05 zostały zaprzepaszczone. Załamana formacja podwójnego dna dopuszcza możliwość spadku w okolice 17,8, gdzie znajduje się dolna krawędź wstęgi tygodniowej, ale równie dobrze przecena może zatrzymać się w okolicach dna z grudnia, 18,2. Średnia z tych wartości odpowiada zniesieniu fali wzrostowej o 0,618.

Jak widać potencjał spadkowy nie jest już zbyt duży. Podobnie uwarunkowania czasowe sugerują, że punkt zwrotny jest blisko, a przecena zbliża się ku końcowi. Tygodniowy stochastic w strefie wyprzedania znajduje się już od 2 tygodni, a tygodniowy MACD jest bliski powrotu do szczytu ze stycznia '01. W takim układzie zwrot powinien nastąpic do świąt. Na dziennych oscylatorach powstają pierwsze dywergencje. W końcu inwestorzy, którzy pozbyli się swoich akcji grubo powyżej 20 zł wykorzystają okazję do odbudowania pozycji, mimo, że niesmak po stylu, w jakim dokonano zmian we władzach, pozostanie na długo.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dariusz Karolak

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Przecena PKN nie potrwa długo