Przecena powstrzymana

  • Roman Przasnyski
opublikowano: 06-02-2013, 00:00

Wtorkowa sesja przyniosła odreago- wanie poniedziałkowego tąpnięcia.

Obawy związane z kontynuacją spadkowej korekty nadal jednak wiszą nad rynkami. Kolejne dni powinny dać odpowiedź na pytanie o rozwój sytuacji na giełdach.

Wtorkowa sesja na warszawskim parkiecie rozpoczęła się od niewielkiego odreagowania wcześniejszego spadku. WIG20 na otwarciu zyskiwał 0,25 proc., a wskaźnik szerokiego rynku rósł o niecałe 0,2 proc. Choć początkowo widać było przewagę naszego rynku nad głównymi europejskimi parkietami, to z czasem zaczęła ona zanikać, a kierunek ruchu wyznaczały Frankfurt i Paryż. Przedpołudniowe osłabienie na Zachodzie WIG20 zniósł bardzo dobrze, nie poddając się niedźwiedzim nastrojom, jednak później nie nadążał za poprawą, widoczną szczególnie w Paryżu. Ale w końcu nie musiał odrabiać 3-procentowej straty.

Zdecydowanie gorzej radziły sobie wskaźniki naszych małych i średnich firm. Po neutralnym otwarciu oba w szybkim tempie poszły w dół. Wczesnym popołudniem mWIG40 tracił 0,75 proc., a sWIG80 zniżkował o 1 proc. W gronie blue chips spadkowiczom przewodziły tracące ponad 3 proc. walory TVN, po wydanym przez analityków Erste zaleceniu redukowania akcji spółki, wyceniając je na 9 zł. Po niemal 1 proc. chwilami w dół szły papiery TP i JSW. Poniedziałkową mocną przecenę odreagowywały zwyżkujące o prawie 3 proc. akcje BRE i rosnące o niemal 2 proc. walory GTC.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Roman Przasnyski, Open Finance

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy