Przecena Sadaovaya nie zwalnia tempa

MBL
21-11-2012, 11:52

Trwa koszmar akcjonariuszy Sadovaya Group. Dzisiejsza sesja to piąty z rzędu dzień zdominowany przez podaż.

Silna wyprzedaż walorów jest spowodowana załamaniem wydobycia oraz sprzedaży. W październiku produkcja węgla spadła o 34,6 proc. r/r do 29.890 ton. Jeszcze bardziej załamała się sprzedaż, która spadła o 88,2 proc. r/r do 16.027 ton

Sytuację techniczną papierów ukraińskiej spółki można podsumować jednym słowem : dramat. W ciągu ostatnich czterech tygodni cena akcji spadła o ponad 65 proc. W dłuższym horyzoncie czasowym sytuacja również wygląda beznadziejnie – akcje znajdują się w silnym trendzie spadkowym. Niestety, póki co nie widać nadziei na rychłe odwrócenie niekorzystnej tendencji. Jeżeli wyprzedaż nie zwolni tempa to w niedalekiej przyszłości papiery kopalni mogą dołączyć do grona tzw. groszówek. W środę o godzinie 11:10 walory Sadovaya tracą na warszawskiej giełdzie  8,77 proc. do 1,56 zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MBL

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Rekomendacje / Przecena Sadaovaya nie zwalnia tempa