Przecena spółek marihuanowych w USA

opublikowano: 06-03-2019, 18:28

Akcje spółek z branży marihuany tanieją z powodu wiadomości o niespodziewanej rezygnacji szefa amerykańskiego Urzędu Żywności i Leków (FDA).

Komisarz Scott Gottlieb niespodziewanie ogłosił o rezygnacji ze stanowiska, które objął dwa lata temu. Jeszcze w ubiegłym tygodniu informował o konieczności przeprowadzenia publicznych konsultacji w kwietniu dotyczących tego, jak najlepiej regulować CBD, czyli kannabidiol, który pozyskiwany jest z konopi.  Konopie zostały zalegalizowane w grudniu ubiegłego roku, ale CBD nie, bo jak tłumaczono, nie ma badań o jego długoterminowym wpływie na ludzkie zdrowie. FDA jest odpowiedzialny za regulację CBD.

Zobacz więcej

fot. Bloomberg

Wiele spółek planowało wypuszczenie produktów zawierających kannabidiol, ale jest zmuszonych czekać na regulację FDA. Odejście Gottlieba może oznaczać opóźnienie tych planów na jeszcze dalszą przyszłość. Akcje New Age Beverages, spółki planującej wypuszczenie napojów z CBD, tanieją o ponad 4 proc. Kurs Aleafia health Inc. spada o ponad 5 proc., OrganiGram Holdings o ponad 2 proc., GW Pharmaceuticals o prawie 4 proc., a Canopy Growth o prawie 3 proc.

c3b39424-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, MarketWatch

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy