Przecenione akcje kuszą inwestorów

opublikowano: 23-06-2009, 13:49

Kontrakty na indeksy amerykańskich giełd rosną. O tym, czy dobre nastroje się utrzymają, mogą zdecydować dane o sprzedaży domów.

Około 13.45 czasu polskiego kontrakt na Dow Jones rósł o 0,3 proc., na Nasdaq o 0,2 proc., a na S&P500 o 0,4 proc. W poniedziałek indeksy spadły do poziomów z końca maja. Wyprzedaż akcji nastąpiła po tym, jak Bank Światowy podwyższył prognozę globalnej recesji w tym roku. S&P500 zamknął się poniżej 900 pkt. i traci ok. 1 proc. od początku roku, choć przez poprzednie 17 sesji notował lekko wzrost. Możliwe, że we wtorek znajdą się chętni do kupna przecenionych akcji. Dużo zależy od publikowanych dziś danych makro. O 16.00 podana zostanie liczba domów sprzedanych na rynku wtórnym w maju. Rynek oczekuje, że będzie ich 4,85 mln w ujęciu rocznym. W tym samym czasie podany zostanie indeks zaufania State Street, który pokazuje skłonność inwestorów do ryzyka na podstawie struktury ich portfeli.
MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane