Przeciw zbędnym przepisom

DI
opublikowano: 15-11-2011, 00:00

OPINIE

Koszty administracyjne polskich firm sięgają 15 mld EUR rocznie — uważa Polska Konfederacja Pracodawców Prywatnych Lewiatan.

Zdaniem organizacji, „niepotrzebne przepisy” ograniczają konkurencyjność przedsiębiorstw i zwiększają bezrobocie.

„W skali roku koszty administracyjne, które ponoszą przedsiębiorcy, sięgają 15 mld EUR, co stanowi prawie połowę ich rocznych wydatków inwestycyjnych” — powiedziała cytowana w komunikacie Lewiatana prezydent tej organizacji Henryka Bochniarz, która wystąpiła w poniedziałek na konferencji „Proces tworzenia prawa w UE — wpływ na działalność gospodarczą w krajach UE”.

Jej zdaniem, najwięcej wolności polscy przedsiębiorcy mieli w 1990 roku, kiedy zmieniał się system gospodarczy i polityczny. W kolejnych latach było już coraz gorzej. Wskazała, że z punktu widzenia przedsiębiorców najważniejsze jest zmniejszenie liczby regulacji, a szczególnie zablokowanie możliwości powstawania nowych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu