Przeciwdziałać wykluczeniu społecznemu

KG
opublikowano: 13-12-2017, 22:00

Z cyklu: liderki rankingu "100 Kobiet Biznesu 2017".

100 Kobiet Biznesu 2017

KATEGORIA: FIRMY Z PRZYCHODEM ZE SPRZEDAŻY DO 50 MLN ZŁ

5. miejsce: ANNA RISSMANN, FUNDACJA FORTIS

Fortis ustanowiono w 2009 r. jako fundację o charakterze edukacyjnym z siedzibą w Katowicach. Działa na rzecz małych i średnich przedsiębiorców i firm, pomagając im w efektywnym i bezpiecznym prowadzeniu biznesu w XXI w. Wykorzystuje do tego nowe technologie i sprawdzone europejskie rozwiązania, ograniczające do minimum ryzyko prowadzenia działalności gospodarczej. Cele statutowe fundacja realizuje przez własne projekty i udzielanie wsparcia inicjatywom innych instytucji, stowarzyszeń i osób. Promuje też unikalny program budowania osobistej zamożności, bezpieczeństwa i niezależności finansowej.

Kryzys gospodarczy i rosnące zadłużanie się społeczeństw zwróciły uwagę Fundacji Fortis na znaczenie edukacji finansowej prowadzonej już od najmłodszych lat. Wiedza z tej dziedziny warunkuje bowiem pełne uczestnictwo w życiu gospodarczym i bezpieczne korzystanie z coraz bardziej skomplikowanych produktów finansowych. Edukacja finansowa umożliwia też wykształcenie wiedzy, by każdy mógł się zorientować, jakie szanse i zagrożenia niesie decyzja finansowa. O rozwój inteligencji finansowej i o edukację finansową należy dbać na etapie szkolnym i w życiu dorosłym. Dzięki temu można przeciwdziałać nadmiernemu zadłużaniu się gospodarstw domowych, które powoduje wykluczenie społeczne wielu obywateli. A to przeciwdziałanie jest jednym z głównych celów statutowych Fundacji Fortis.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KG

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu