Przeciwnicy elektrowni jądrowej w Temelinie zablokowali granicę

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 13-01-2006, 14:19

Na blisko trzy godziny przeciwnicy czeskiej elektrowni jądrowej w Temelinie zablokowali w piątek austriacko-czeskie przejście graniczne Wullowitz-Dolni Dvorzisztie.

Na blisko trzy godziny przeciwnicy czeskiej elektrowni jądrowej w Temelinie zablokowali w piątek austriacko-czeskie przejście graniczne Wullowitz-Dolni Dvorzisztie.

Jak podawała CTK, protest odbył się po austriackiej stronie granicy. Uczestniczyło w nim około 50 Austriaków. 400 metrów od przejścia granicznego członkowie ugrupowania "Atomstopp atomkraftfrei leben!" zatarasowali szosę za pomocą ciężarówki i samochodów osobowych.

Według działacza organizacji Rolanda Eggera, celem protestu było zwrócenie uwagi polityków i opinii publicznej na problem bezpieczeństwa temelińskiej elektrowni. Egger zapowiedział dalsze protesty.

Austriaccy obrońcy środowiska od dłuższego czasu domagają się zamknięcia elektrowni w Temelinie, wskazując na liczne awarie, do których tam dochodzi. Strona czeska twierdzi, że elektrownia jest bezpieczna.   zab/  ro/

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane