Przeciwnik szczepień ma zapłacić lekarzowi 100 tys. EUR

opublikowano: 13-03-2015, 09:04

Sąd w Niemczech zdecydował, że biolog i przeciwnik szczepienia Stefan Lanka ma zapłacić doktorowi Davidowi Bardensowi 100 tys. EUR za dowód, że wirus odry istnieje.

Sprawa rozpoczęła się w 2011 roku, kiedy Lanka ogłosił w Internecie, że zapłaci 100 tys. EUR każdemu, kto przedstawi mu dowód naukowy na istnienie wirusa odry. Doktor Bardens zareagował na to wysyłając Lance badania dotyczące wirusa odry opublikowane w jednym z uznanych periodyków naukowych. Lanka odmówił jednak wypłacenia pieniędzy i sprawa trafiła do sądu.

Wirus grypy
Wikipedia

W czwartek sąd w  Ravensburgu zdecydował, że Lanka musi zapłacić, bo wszystkie warunki postawione w jego ogłoszeniu zostały spełnione.

Lanka, który w swoim ogłoszeniu twierdził, że „wszyscy wiemy, że wirus odry nie istnieje i według nauk biologii i medycyny nie może istnieć”, zapowiedział złożenie apelacji.

Media podkreślają, że werdykt sądu przypadł na moment, kiedy w Berlinie doszło do gwałtownego wzrostu przypadków odry. Od października zanotowano 782 przypadki choroby. W mediach nasiliła się dyskusja o wprowadzeniu obowiązkowych szczepień przeciwko tej chorobie.
 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, local.de

Polecane