Przed debatą z premierem stoczniowa "S" czuje się lekceważona

PAP
16-05-2009, 14:04

Komisja Międzyzakładowa NSZZ "Solidarność" Stoczni Gdańskiej czuje się lekceważona przez stronę rządową ws organizacji debaty z premierem.

W komunikacie przesłanym w sobotę PAP wiceprzewodniczący stoczniowej "S", Karol Guzikiewicz napisał, że "strona rządowa nie uwzględniła żadnych uwag merytorycznych i technicznych dotyczących przebiegu debaty przedstawianych przez związek".

"Nadal nie ma osoby - dziennikarza - prowadzącego debatę, nie będzie mogła w niej także uczestniczyć publiczność" - ubolewał.

"Jest to świadome lekceważenie drugiej strony i pisanie scenariusza propagandowego bardziej wyborczego niż mającego na celu rozwiązywanie problemów społecznych. To kolejny przykład, że rząd nie potrafi rozmawiać ze społeczeństwem nawet w sprawie debaty" - czytamy w komunikacie.

Guzikiewicz powiedział w sobotę PAP, że pomimo zastrzeżeń "związkowcy raczej chyba wezmą udział w poniedziałkowej debacie ale szczegóły będą ustalane do ostatniej chwili".

W piątek CIR poinformowało, że debata premiera Donalda Tuska z przedstawicielami związków zawodowych Stoczni Gdańskiej odbędzie się w poniedziałek wieczorem w Gdańsku i ma być poświęcona sytuacji polskiego przemysłu stoczniowego oraz bieżącym wydarzeniom społeczno - gospodarczym.

Komitet Obrony Stoczni (KOS) Gdańskiej wydał w piątek komunikat, w którym zaprosił mieszkańców Gdańska na Politechnikę Gdańską w czasie, gdy ma się tam odbywać debata.

Guzikiewicz zapewnił, że KOS nie planuje podczas debaty "palenia opon i wiecu". "Chodzi o to, żeby mieszkańcy wsparli psychicznie stoczniowców i byli z nami" - podkreślił.

Premier w zeszłym tygodniu - wraz z ogłoszeniem decyzji o przeniesieniu politycznej części obchodów 4 czerwca do Krakowa - zaproponował związkowcom debatę telewizyjną. Tusk mówił wówczas, że rozmowa może dotyczyć uroczystości 4 czerwca, historii i "przede wszystkim tego, co kto zrobił dla Stoczni Gdańskiej".(PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Przed debatą z premierem stoczniowa "S" czuje się lekceważona