Przed decyzją FOMC nie było odwagi na rynku

Tadeusz Stasiuk
opublikowano: 30-04-2008, 00:00

Wtorkowe notowania na zachodnich giełdach toczyły się w rytm raportów kwartalnych. Po południu wpływ na trendy miały także amerykańskie dane makro. Przed odważniejszymi decyzjami powstrzymywało inwestorów czekanie na środowe posiedzenie władz monetarnych USA (FOMC). Dominowały raczej kiepskie nastroje.

Inwestorzy nie wiedzieli, jak zareagować na wyniki kwartalne Deutsche Banku. Największy niemiecki bank odnotował pierwszą od pięciu lat stratę. Była ona jednak niższa od prognozowanej przez analityków. Deutsche Bank zaprezentował się zdecydowanie lepiej niż choćby Barclays czy UBS. Rozczarował też nieco Allianz, który ma problem z rezultatami przejętego przed siedmioma laty Dresdner Banku. Największy europejski ubezpieczyciel zmuszony został w pierwszym kwartale dokonać odpisów 900 mln EUR, notując 66-procentowy spadek zysku. Ubiegłoroczny wynik uwzględniał jednak sprzedaży części aktywów. Słabszą koniunkturę odczuł także BMW, producent samochodów. Jego zysk spadł w I kw. o 17 proc.

Tadeusz Stasiuk

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy