Czytasz dzięki

Przed epidemią Amerykanie pożyczyli rekordowe środki na zakup aut

opublikowano: 09-06-2020, 18:03

Tuż przed wybuchem epidemii koronawirusa na terytorium Stanów Zjednoczonych, amerykańscy konsumenci pożyczyli rekordową kwotę na sfinansowanie zakupu nowych i używanych samochodów.

Zanim pandemia wirusa koronawirusa zahamowała gospodarkę, osoby kupujące nowe pojazdy w pierwszym kwartale 2020 r. godziły się na średnią miesięczną spłatę kredytu w wysokości 569 USD, co jest najwyższą wartością w historii. Jak wynika z danych firmy Experian, średnia pożyczona kwota również osiągnęła rekordowy poziom i wyniosła 33 739 USD. 

Również na rynku używanych pojazdów mieliśmy do czynienia w historycznymi szczytami. Podczas gdy średnia miesięczna rata wyniosła 397 USD, to średnia wartość kredytu na zakup używanego pojazdu wyniosła 20 723 USD.

Większe pożyczki i wyższe miesięczne płatności odzwierciedlają rynek, na którym wzrosły ceny nowych pojazdów, szczególnie w przypadku pickupów i SUV-ów.

W 2008 r. i 2009 r. podczas poprzedniej recesji liczba zaległych kredytów samochodowych wzrosła, ponieważ konsumenci nie dokonywali miesięcznych spłat zadłużenia. Chociaż nie jest jasne, czy taka sytuacja powtórzy się obecnie, bank Wells Fargo przestał udzielać już pożyczek samochodowych większości niezależnym dealerom w kraju.

81a6d2b2-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Cztery kółka
Newsletter na temat rynku motoryzacyjnego: premiery, nowości, branżowe ciekawostki.
ZAPISZ MNIE
Cztery kółka
autor: Łukasz Ostruszka
Wysyłany co dwa tygodnie
Łukasz Ostruszka
Newsletter na temat rynku motoryzacyjnego: premiery, nowości, branżowe ciekawostki.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk, CNBC

Polecane