Przed GPW: Elektrim i Netia ponownie w centrum zainteresowania

Przemek Barankiewicz
04-04-2002, 09:12

Przebieg wczorajszej sesji w USA nie pozwala na zbytni optymizm. Na szczęście po sesji Dell, producent komputerów, zapowiedział lepsze od oczekiwanych wyniki kwartalne i uspokoił rynek. Możliwe jest więc odbicie w Europie, za którym powinna podążyć GPW.

W centrum zainteresowania będą ponownie dwie „czerwone latarnie” warszawskiego parkietu: Elektrim i Netia. Zaangażowanie w pierwszej znowu zwiększył BRE. Zakupy banku w ostatnich tygodniach nie stanowią jednak przeciwwagi dla podaży akcji holdingu, co zapowiada dalsze spadki jego kursu. Tym bardziej, że karty na NWZA 10 kwietnia już zostały rozdane, a BRE zdołało ściągnąć kolejne 10 mln z rachunków Elektrimu.

Na kontynuowanym NWZA Netii ponownie wróci sprawa emisji dla menedżerów i „starych” akcjonariuszy. Jej przegłosowanie powinno poprawić kurs operatora.

ONO

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Przemek Barankiewicz

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Przed GPW: Elektrim i Netia ponownie w centrum zainteresowania