Norwegian Cruise Line nie wypłynie z amerykańskich portów przed końcem lipca

  • Paweł Makosz
opublikowano: 06-05-2021, 19:21

Dyrektor generalny Norwegian Cruise Line, Frank Del Rio, powiedział, że lipcowe rejsy z USA nie odbędą się. Powodem jest czas jaki trzeba poświęcić na przygotowanie statku do żeglugi.

Statek wycieczkowy, wycieczkowiec
Statek wycieczkowy, wycieczkowiec
Hpeterswald/ Wikipedia Commons/ CC BY-SA 3.0

– Nasza firma nie zorganizuje w lipcu rejsu z USA do Norwegii – powiedział Del Rio. Według nieoficjalnych danych przygotowanie statku do rejsu trwa 90 dni.

Nie podał konkretnego terminu, ale branża generalnie mówi, że potrzebuje 90 dni na przygotowanie statku. Norwegian Cruise Line podało informacje dzień po tym, jak Amerykańskie Centrum Kontroli i Prewencji Chorób nakreśliło nowe zasady powrotu na morza.

Po oświadczeniu Rio akcje przewoźnika potaniały aż o 6,7 proc. do 27,86 USD na rynku w Nowym Jorku. Firmy wycieczkowe zawiesiły rejsy w USA w połowie marca 2020 roku, gdy rozpoczęła się pandemia koronawirusa.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PM, Bloomberg

Polecane