Przed reformą

WSiP przygotowują się do zmian w programie nauczania. Na początku będzie oznaczać to większe koszty, później przychody.

Przed reformą

MGOR
opublikowano: 17-05-2006, 00:00

WSiP przygotowują się do zmian w programie nauczania. Na początku będzie oznaczać to większe koszty, później przychody.

Zarząd Wydawnictw Szkolnych i Pedagogicznych (WSiP), największego w kraju wydawcy książek edukacyjnych, podliczył pierwszy kwartał. Zgodnie z oczekiwaniami, nie był to najlepszy czas dla spółki. Z uwagi na bardzo dużą sezonowość sprzedaży, początek roku to czas inwestycji, a nie zbierania ich owoców. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 29,54 mln zł, czyli 80 proc. kwoty z tego samego okresu — roku 2005.

„Grupa kapitałowa zakończyła pierwszy kwartał 2006 r. stratą netto wysokości 15,25 mln zł. Była ona wyższa w porównaniu do poprzedniego okresu o 3,14 mln zł, tj. o blisko 26 proc.” — czytamy w komentarzu do wyników.

Czas żniw dla WSiP przyjdzie w trzecim kwartale. Spółka zwraca także uwagę, że w kolejnych miesiacach największy wpływ na wyniki będą miały decyzje Ministerstwa Edukacji i Nauki dotyczące rynku podręczników.

„W związku z prawdopodobieństwem, że w roku 2008 albo 2009 wejdzie w życie nowa Podstawa Programowa w roku 2005 w Pionie Efektem może być konieczność poniesienia znaczących nakładów finansowych” — ostrzega zarząd w komentarzu.

Plusem jest to, że zmiana programu nauczania będzie wiązać się z eliminacją wtórnego obrotu podręcznikami, co zwiększy przychody firmy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MGOR

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu