Przed sesją na GPW: najwyższy czas na korektę

Administrator
08-01-2002, 09:28

Polscy inwestorzy cały czas są w dobrych nastrojach, jednak coraz więcej z nich zaczyna mówić o konieczności lekkiej korekty notowań. Sytuacja na giełdach światowych, które nowy rok rozpoczęły także od wzrostów, sugeruje, że oczekiwana przecena na GPW może rozpocząć się już dzisiaj. W centrum zainteresowania rynku ponownie będzie Elektrim.

Polscy inwestorzy cały czas są w dobrych nastrojach, jednak coraz więcej z nich zaczyna mówić o konieczności lekkiej korekty notowań. Sytuacja na giełdach światowych, które nowy rok rozpoczęły także od wzrostów, sugeruje, że oczekiwana przecena na GPW może rozpocząć się już dzisiaj.

W centrum zainteresowania rynku ponownie będzie Elektrim. Dzisiaj zbiera się sąd, który ma do wyboru dwie możliwości – upadłość lub układ. Po wczorajszym wykupie przez Elektrim bonów komercyjnych o wartości 339 mln zł, po którym prawdopodobnie skarbnik spółki zobaczył już dno kasy, rosną szanse na pierwszy z tych scenariuszy. Obligatariusze znowu przyglądają się jak holding spłaca wierzytelności wobec banków. Na rozwój wypadków w Elektrimie z coraz większą trwogą patrzą udziałowcy BRE. Spekuluje się, że zaangażowanie banku razem z zaprzyjaźnionymi podmiotami, sięga już 20 proc. akcji Elektrimu. Ewentualny upadek holdingu pogrąży wyniki banku, który planuje powtórzyć na Elektrimie wariant przećwiczony na Optimusie.

Ciekawe, jak rynek zareaguje na wypowiedzi Tomasza Czechowicza. Główny udziałowiec MCI, po wyjściu funduszy z akcjonariatu spółki, próbuje ratować jej kurs i zadeklarował zwiększenie zaangażowania w MCI do 50 proc. głosów.

Silny powinien być KGHM. Wczoraj w Londynie cena miedzi zyskała aż 5 proc.

Roczny rekord notowań mogą pobić papiery Amiki. Puls Biznesu dowiedział się, że akcjami spółki zainteresowany jest Samsung.

Po raz pierwszy w tym roku spadły notowania na giełdach azjatyckich. Indeksy w Europie już w poniedziałek rozpoczęły zniżki, a we wtorek na otwarciu je kontynuują.

Przemek Barankiewicz, p.barankiewicz@pb.pl

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Administrator

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / Przed sesją na GPW: najwyższy czas na korektę