Przede wszystkim bezpieczeństwo

IT
opublikowano: 22-01-2008, 00:00

Dziś windy służą nie tylko do przemieszczania się między piętrami, lecz także do kontroli wejść.

Dziś windy służą nie tylko do przemieszczania się między piętrami, lecz także do kontroli wejść.

Andrzej Sznek

dyrektor działu nowych urządzeń dźwigowych firmy Otis

Oferujemy system REM, czyli Remote Elevator Monitoring, który pozwala na zdalne monitorowanie pracy dźwigu i korygowanie niektórych parametrów jego pracy, co poprawia bezpieczeństwo i komfort użytkowników. Możliwe jest np. zdalne wyłączenie z obsługi piętra, na którym rozpoczyna się remont.

System informuje nie tylko o położeniu i kierunku jazdy, ale wyświetla dodatkowe informacje o użytkownikach poszczególnych pięter. Możliwa jest informacja o pogodzie, temperaturze wewnątrz i na zewnątrz budynku, menu w restauracji i wielu innych.

Andrzej Stawniak

prezes Schindler Polska

W dziedzinie bezpieczeństwa w tej chwili priorytetem jest ochrona przed nieproszonymi gośćmi. W budynkach biurowych i wysokościowych oferujemy system Schindler ID, który jest interfejsem do komunikacji pasażerów z systemem sterowania wind. Pasażerowie rozpoznawani są dzięki karcie zbliżeniowej lub kluczowi elektronicznemu. W budynkach mieszkalnych Schindler stosuje zabezpieczenie za pomocą panelu z funkcją ograniczenia dostępu do przystanków kodem PIN lub karty zbliżeniowej. Takie zabezpieczenia są przydatne w budynkach z windą wjeżdżającą bezpośrednio do apartamentów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: IT

Polecane