Przedsiębiorca dostanie pełną pomoc

KRZYSZTOF SENGER, wiceprezes Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu
opublikowano: 20-05-2018, 22:00

Dołączyliśmy do gospodarek rozwiniętych.

Polska, jako członek elitarnego grona FTSE Russell Annual Classification of Markets, musi nie tylko utrzymać wiodącą pozycję w regionie w obszarze atrakcyjności inwestycyjnej, ale i dążyć do odgrywania coraz większej roli w globalnym handlu. Dlatego stymulowanie rozwoju polskich technologii, aby skomercjalizować je za granicą, stało się wiodącym postulatem Strategii na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju premiera Mateusza Morawieckiego.

Poszukiwanie nisz rynkowych daleko poza Unią Europejską, pomoc w zdobywaniu kontraktów oraz wsparcie realizacji inwestycji zagranicznych przez polskie firmy to zadania, jakie rząd postawił przed Polską Agencją Inwestycji i Handlu. Dominującą grupę przedsiębiorców, którym asystujemy w ekspansji zagranicznej, stanową innowatorzy z segmentu małych i średnich przedsiębiorstw.

Do ich dyspozycji oddaliśmy już 37 Zagranicznych Biur Handlowych. Działają one na rynkach szybkiego wzrostu na całym świecie. Globalna sieć wsparcia w tym roku zostanie podwojona. Oddziały PAIH na sześciu kontynentach oferują profesjonalną obsługę doradczą, dopasowaną do potencjału wybranego rynku, jak również nowoczesne biura na start dla polskich firm.

Nasi eksperci służą pomocą w dotarciu do potencjalnych partnerów biznesowych, organizują spotkania B2B czy wizyty lokalizacyjne. Zapewniamy też informację o najważniejszych branżowych wydarzeniach, udział w programach wsparcia, misjach i innych inicjatywach pro-biznesowych.

Biura Handlowe PAIH na świecie działają także na rzecz pozyskiwania kolejnych inwestorów zagranicznych. Z tą grupą klientów pracujemy już od 25 lat, a zdobyte doświadczenie wykorzystujemy teraz do wsparcia polskich inwestorów na odległych rynkach.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KRZYSZTOF SENGER, wiceprezes Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu