Przedsiębiorcy zgłosili do umorzenia 3 mld zł-Kołodko

Polski Koncern Naftowy ORLEN Spółka Akcyjna
14-11-2002, 08:03

WARSZAWA (Reuters) - Do czwartku przedsiębiorcy złożyli w ramach ustawy o restrukturyzacji niektórych należności około 13.000 wniosków o umorzenie zobowiązań w wysokości trzech miliardów złotych, powiedział w czwartek minister finansów Grzegorz Kołodko.

Zgodnie z ustawą o restrukturyzacji niektórych należności, przedsiębiorcy mogą składać do piątku 15 listopada wnioski o umorzenie zobowiązań w zamian za tak zwaną opłatę restrukturyzacyjną. Dzięki ustawie przedsiębiorca może umorzyć swoje zobowiązania płacąc opłatę restrukturyzacyjną, czyli 1,5 procent lub 15 procent należności głównej.

W sumie resort szacuje, że z tytułu ceł i podatków, restrukturyzacji podlegać mogłyby zobowiązania w wysokości ośmiu miliardów złotych.

"Wniosków mamy już ponad 13.000 na kwotę zaległych należności trzech miliardów złotych. Ponad 90 procent z tych 13.000 firm to są firmy małe do 50 pracowników" - powiedział w czwartkowych Sygnałach Dnia Kołodko.

Wcześniej wiceminister finansów Wiesław Ciesielski informował, że wpływy z tytułu opłaty restrukturyzacyjnej w budżecie na rok 2003 mogą wynieść co najmniej 700 milionów złotych, co nie oznacza, że resort nie osiągnie zakładanych w przyszłorocznym budżecie 1,3 miliarda złotych.

((Reuters Serwis Polski, tel +48 22 653 9700, fax +48 22 653 9780, warsaw.newsroom@reuters.com))

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polski Koncern Naftowy ORLEN Spółka Akcyjna

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Przedsiębiorcy zgłosili do umorzenia 3 mld zł-Kołodko