Przedsiębiorczość i innowacyjność nagrodzone

  • Materiał partnera
opublikowano: 06-09-2018, 22:00

Dziś o powodzeniu decydują innowacje, prace naukowców, inicjatywa, przedsiębiorczość, a także wykształcenie i, co równie ważne, kształcenie. W dowód uznania osiągnięć, w tym zakresie, Instytut Biznesu postanowił przyznać tytuły Ambasadorów

Instytut Biznesu działający od 7 lat, przyznał po raz pierwszy tytuły Ambasadora Gospodarki 2018 i Ambasadora Innowacji 2018. Instytut to organizacja stworzona przez przedsiębiorców dla przedsiębiorców. Od lat zajmuje się analizowaniem kondycji gospodarki i jej trendów. Przedstawiciele organizacji uczestniczą w wielu ważnych inicjatywach, których celem jest wspieranie rozwoju działalności gospodarczej. Nagrody Ambasadorów to początek inicjatywy, która ma na celu zwrócenie uwagi środowisk przedsiębiorców na różne aspekty biznesu i na podmioty, które mają znaczenie dla rynku.

Do pamiątkowej fotografii pozowali organizatorzy wydarzenia i przedstawiciele firm wyróżnionych tytułami Ambasadorów: Rafał Hiszpański z firmy DAS Ubezpieczenia Ochrony Prawnej, Juliusz Bolek z Instytutu Biznesu, Mikołaj Budzanowski z Grupy Boryszew, Stanisław Atanasow, reprezentujący Eurofactor Polska, Michał Jaworski z Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji, Jacek Janiszewski z Welconomy in Torun, Martyna Strupczewska, przedstawicielka Grupy Adamed oraz Zbigniew Koruba z Politechniki Świętokrzyskiej.
Zobacz więcej

W GRONIE AMBASADORÓW:

Do pamiątkowej fotografii pozowali organizatorzy wydarzenia i przedstawiciele firm wyróżnionych tytułami Ambasadorów: Rafał Hiszpański z firmy DAS Ubezpieczenia Ochrony Prawnej, Juliusz Bolek z Instytutu Biznesu, Mikołaj Budzanowski z Grupy Boryszew, Stanisław Atanasow, reprezentujący Eurofactor Polska, Michał Jaworski z Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji, Jacek Janiszewski z Welconomy in Torun, Martyna Strupczewska, przedstawicielka Grupy Adamed oraz Zbigniew Koruba z Politechniki Świętokrzyskiej. Fot. Łukasz Giersz

— Polscy szefowie potrafią tworzyć, budować, udoskonalać i zarządzać. Odnoszą w tych obszarach znaczące sukcesy w konkurencyjnych warunkach i dlatego warto je doceniać — powiedziała podczas uroczystości Rita Schultz, dyrektor ds. rozwoju Instytutu Biznesu.

Debata

Uroczystość rozpoczęto debatą „Rozwiązania sprzyjające rozwojowi firmy, branży, regionu”, którą poprowadził Tomasz Sańpruch, redaktor naczelny Capital24tv. W debacie wzięli udział: Rafał Hiszpański, prezes D.A.S. Towarzystwo Ubezpieczeń Ochrony Prawnej, Stanisław Atanasow, prezes Eurofactor Polska, Michał Jaworski, przewodniczący Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji oraz Jacek Janiszewski, przewodniczący rady programowej Welconomy Forum in Torun. Podjęto dyskusję na temat zaangażowania nowoczesnych technologii w różnych sektorach gospodarki, ale również w codziennym życiu. Uczestnicy odpowiadali na pytania: jak sprostać oczekiwaniom klientów, jak odpowiadać na ich potrzeby i odpowiednio przygotowywać propozycje pozwalające na usprawnienie i efektywne działania, jak funkcjonować na trudnym konkurencyjnym rynku.

— Rosnąca świadomość klientów co do ich własnych potrzeb, a wraz z nią wymagania względem produktów oraz usług sprawiły, że personalizacja rozwiązań oferowanych przez firmy stała się wręcz niezbędna do funkcjonowania na coraz bardziej konkurencyjnym rynku — mówił Rafał Hiszpański.

Podkreślił ponadto, że trend ten wspiera również rozwój technologiczny, który z jednej strony umożliwia coraz bardziej precyzyjne analizowanie zachowań konsumentów, z drugiej angażowanie ich, pośrednio lub bezpośrednio, w proces pracy nad ofertą, a w efekcie tworzenie rozwiązań szytych na miarę.

— W D.A.S. także przekonaliśmy się o skuteczności tego podejścia. Nasze unikatowe na rynku produkty: DAS Flota i DAS Benefit powstały w efekcie dialogu z klientami i umożliwiły dopasowanie naszej oferty do ich konkretnych potrzeb — mówił dalej Rafał Hiszpański.

Zdaniem uczestników debaty usługi „szyte na miarę” są najskuteczniejszym sposobem wzmacniania relacji z klientami i optymalizacji kosztów, a w efekcie tworzenia przewag konkurencyjnych. Stanisław Atanasow, podkreślił, że „rozwiązania, jakie oferuje Eurofactor Polska nie tylko obejmują wszelkie dostępne na polskim rynku produkty faktoringowe. To co charakterystyczne dla firmy, to duża elastyczność w podejściu do potrzeb klientów, dopasowanie oferty do specyfiki branży w jakiej funkcjonują i skali ich działalności.

— Rosnąca rola faktoringu jako narzędzia finansowego wspierającego prowadzenie biznesu, zarówno w czasach stabilizacji ekonomicznej, jak i dekoniunktury powoduje, że każda z liczących się w branży firm musi zbudować ofertę, która przyciągnie nawet najbardziej wymagających przedsiębiorców — tłumaczył Stanisław Atanasow.

Nagrody

Podczas gali przyznano po trzy nagrody Ambasadora Innowacji 2018 i Ambasadora Gospodarki 2018. Tytuł Ambasadora Innowacji 2018 zdobyli ci, którzy wiedzą jak ważne są relacje nauki z biznesem, i jak dzięki temu można patrzeć w przyszłość dającą szanse rozwoju.

Nowoczesna Politechnika Świętokrzyska gotowa jest sprostać wymaganiom studentów i młodych naukowców. Uczelnia stawia na współpracę z przemysłem i podmiotami gospodarczymi. Dobre kontakty ze środowiskiem biznesowym sprawiają, że absolwenci uczelni są chętnie zatrudniani przez pracodawców.

Jednym z pracodawców otwartych na badania i rozwój, stawiającym na innowacyjne rozwiązania jest Grupa Boryszew. To jedna z największych grup przemysłowych w Polsce specjalizująca się w produkcji komponentów do samochodów, przetwórstwie metali nieżelaznych oraz chemii przemysłowej.

Podobnie trzeci nagrodzony Ambasadorem Innowacji — Adamed, już 13 lat temu, jako pierwsza polska firma farmaceutyczna podjął współpracę nauki z biznesem, powołując konsorcjum naukowo-przemysłowe. Dziś ma prawie 200 patentów w większości krajów na świecie.

Firma zainwestowała już ponad 1 mld zł w innowacyjność. 13 lat temu Adamed rozpoczął stałą współpracę z polskim środowiskiem naukowym, inicjując wraz z Uniwersytetem Jagiellońskim utworzenie jednego z pierwszych konsorcjów naukowo-przemysłowych. Dziś, eksperci Grupy współpracują stale m.in. z naukowcami Instytutu Chemii Fizycznej PAN, Wydziału Farmaceutycznego Collegium Medicum UJ, Instytutu Biochemii i Biofizyki PAN, Politechniki Warszawskiej oraz Centrum Onkologii Instytutu im. Marii Skłodowskiej- Curie.

Na tytuł Ambasadora Gospodarki 2018 zasłużył kongres Welconomy Forum in Torun, którego nadrzędnym celem jest promocja polskiej gospodarki, firm, inicjowanie spotkań świata polityki, biznesu i nauki. W marcu 2018 r. kongres zorganizowano już po raz 25.

Ambasadorem reprezentującym interesy gospodarcze została również Polska Izba Informatyki i Telekomunikacji, której misją jest współtworzenie fundamentów cyfrowego rozwoju. PIIT wspiera działania firm realizujących światowej klasy cyfrowe produkty i usługi.

Kolejną firmą nagrodzoną tytułem Ambasadora Gospodarki jest Eurofactor Polska. Firma oferuje usługi faktoringowe dla przedsiębiorstw zarówno dla MSP jak i korporacji. Wśród klientów ceniona jest za wiarygodność i gotowość do dostosowywania usług dokładnie do potrzeb klientów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Materiał partnera

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu