Przedsiębiorstwa z regionu łódzkiego na targach w chińskim Chengdu

  • PAP
opublikowano: 20-02-2018, 14:10
aktualizacja: 20-02-2018, 14:11

Pięć przedsiębiorstw branży spożywczej z regionu łódzkiego weźmie udział w marcowej misji gospodarczej w Chengdu, stolicy chińskiej prowincji Syczuan. W tym czasie uczestniczyć będą w Międzynarodowych Targach Produktów Spożywczych i Alkoholowych Tang Jiu Hui.

O wydarzeniu poinformowały we wtorek PAP służby prasowe urzędu marszałkowskiego województwa łódzkiego.

Przypominają one, że misja gospodarcza jest elementem projektu "Łódzkie w Chinach" zainicjowanego przed laty przez marszałka województwa łódzkiego Witolda Stępnia, a finansowanego z pieniędzy Unii Europejskiej. Projekt skierowany jest do małych i średnich przedsiębiorstw z całego regionu.

Jak wyjaśnia Stępień, w ramach inicjatywy łódzcy przedsiębiorcy mogą dowiedzieć się wszystkiego o współpracy z chińskimi partnerami, jak również pozyskać nowe cenne kontakty biznesowe. Istotnym punktem misji gospodarczych jest szansa promowania swoich produktów.

"Łódzkie ma swoje pięć minut. Jedwabny Szlak, który połączył Syczuan z naszym województwem, otwiera nowe możliwości rozwoju dla lokalnego biznesu. Nasze produkty, m.in. z branży spożywczej, są coraz chętniej wybierane przez Chińczyków" – mówi marszałek.

Międzynarodowe Targi Produktów Spożywczych i Alkoholowych Tang Jiu Hui odbędą się w dniach 22-24 marca.

Służby prasowe zwracają uwagę, że województwo łódzkie ma też swoje stałe biuro współpracy gospodarczej w Chinach. Od 2014 roku w Chengdu działa Regionalne Biuro Województwa Łódzkiego i Łodzi, które pomaga przedsiębiorcom w rozwijaniu działalności na chińskim rynku.

Łódzkie promuje się również w chińskich mediach społecznościowych. Prowadzi stałą komunikację na popularnym w Chinach komunikatorze internetowym WeChat. Za pośrednictwem mediów społecznościowych region promuje przede wszystkim potencjał lokalnych przedsiębiorców, co ma przyczynić się do pozyskiwania przez nich nowych kontaktów biznesowych.

Województwo już od kilku lat współpracuje z Chinami, głównie z prowincją Syczuan. W 2013 roku uruchomiono towarowe połączenie kolejowe pomiędzy Chengdu a Łodzią, nazywane "Nowym Jedwabnym Szlakiem". Z kolei od 2015 roku ruszyły regularne połączenia w drugą stronę, z Łodzi do Chengdu. Z regionu łódzkiego na chiński rynek eksportowane są głównie produkty rolno-spożywcze.

Liczące 14 mln mieszkańców Chengdu jest ważnym ośrodkiem międzynarodowych firm działających w Chinach. Chińskie władze wyznaczyły stolicy Syczuanu rolę centrum logistycznego, handlowego, finansowego, naukowego i technologicznego zachodniej części kraju. Jest to także jej główny węzeł transportowy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane