Przedstawiciele d om u  maklerski ego w radzie Ponaru

ANP
opublikowano: 30-07-2008, 00:00

GieŁda Do rady nadzorczej Ponaru dołączyły nowe osoby — z namaszczenia IDM. Nie ma w niej Leszka Jędrzejewskiego.

GieŁda Do rady nadzorczej Ponaru dołączyły nowe osoby — z namaszczenia IDM. Nie ma w niej Leszka Jędrzejewskiego.

Akcjonariusze Ponaru Wadowice, producenta hydrauliki silowej, przeprowadzili zmiany w składzie rady nadzorczej. Dołączyli do niej: Franciszek Zalewski, Mirosław Roguski, Marek Jarociński oraz Grażyna Kotar.

Z nieoficjalnych informacji wiemy, że nowi członkowie rady są reprezentantami DM IDMSA, który kontroluje 5 proc. kapitału spółki. Do rady nie zdecydował się wejść Leszek Jędrzejewski, właściciel Kopeksu, typowany na inwestora, który ma przejąć kontrolę nad Ponarem. Dziś ma niespełna 10 proc. akcji. Według naszych rozmówców, właściciel Kopeksu prawdopodobnie dołączy do rady nadzorczej później. Statut spółki przewiduje, że ma prawo w niej zasiadać 9 osób. Wczoraj nie udało nam się skontaktować z właścicielem Kopeksu. DM IDMSA nie chciał komentować decyzji walnego Ponaru.

Prezes giełdowej spółki Arkadiusz Śnieżko chce, by Ponar koncentrował się na podstawowej działalności związanej z hydrauliką. Podobne zapowiedzi na łamach „PB” składał ostatnio Leszek Jędrzejewski.

— Działalność deweloperską zakończymy zyskiem. Można jednak powiedzieć, że będzie ona wygaszana, chyba że trafi się bardzo dobry projekt. Wtedy niewykluczone, że się nim zajmiemy — mówi Arkadiusz Śnieżko.

Obecnie mieszkania buduje w stolicy spółka zależna Ponaru — Osiedle Krzyżówki. Prezes Śnieżko dodaje, że inna spółka z grupy — Relpol produkujący przekaźniki elektromagnetyczne, na razie będzie w ramach grupy restrukturyzowana.

14 sierpnia Ponar poda wyniki z II kwartału.

— Jesteśmy umiarkowanie usatysfakcjonowani wynikami półrocza. Oczywiście wyniki będą dodatnie, ale muszę stwierdzić, że ciężko pracuje się przy zmieniającym się akcjonariacie — mówi prezes Śnieżko.

Walne Ponaru postanowiło również przeznaczyć zysk netto wysokości 3,4 mln zł w całości na kapitał zapasowy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ANP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu