Przedszkola, szkoły i żłobki zamknięte do 24 maja

opublikowano: 24-04-2020, 12:19
aktualizacja: 24-04-2020, 12:27

Rząd zdecydował o przedłużeniu do 24 maja zamknięcia placówek szkolnych , przedszkoli i żłobków.

Matrury rozpoczną się 8 czerwca od egzaminu z języka polskiego, a kolejne potrwają do końca czerwca. Nie będzie egzaminów ustnych, poinformowal Dariusz Piontkowski, minister edukacji.

Od 16 do 18 czerwca odbądą się egzaminy dla ósmoklasistów, a egzamin zawodowy od 17 do 28 sierpnia.

- Mamy nadzieję, że sytuacja epidemiczna pozwoli na przeprowadzenie egzaminów z zachowaniem rygorów bezpieczeństwa – każdy uczeń będzie siedział w oddzielnej ławce, z odstępami - dodał minister.

Wojciech Murdzek, minister nauki i szkolnictwa wyższego, poinformował o wydłużeniu do 24 maja ograniczenia funkcjonowania szkół wyższych, choć zachęcił jednocześnie władze uczelni do przygotowania pracownikó do powrotu z pracy zdalnej do pracy stacjonarnej. 

- W najbliższych dniach będziemy zbierali informacje o tym, jaki efekt na przebieg epidemii miało zdjęcie części ograniczeń. Widzimy już ludzi w lasach, parkach, przemieszczających się, uprawiających sport. Będziemy komunikowali, co dalej - powiedział Łukasz Szumowski, minister zdrowia.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane