Przedział cenowy akcji Erbudu ustalony na 45-50 zł

19-04-2007, 15:12

Przedział cenowy akcji w ofercie publicznej spółki budowlanej Erbud został ustalony na 45,00 do 50,00 zł - podała firma w  czwartek w komunikacie.

Oferta publiczna akcji Erbudu obejmuje do 3,4 mln akcji, w tym 2,5 mln akcji serii D nowej emisji i do 900 tys. akcji sprzedawanych.

Erbud szacował, że z publicznej emisji akcji serii D pozyska około 105 mln zł netto. Na przejęcia innych podmiotów i ich wsparcie kapitałowe firma chce przeznaczyć minimum 75 mln zł, do 30 mln zł zostanie przeznaczone na zwiększenie kapitału obrotowego.

Ostateczna cena akcji zostanie określona po zakończeniu procesu budowy księgi popytu wśród inwestorów instytucjonalnych i przed rozpoczęciem subskrypcji.

W transzy inwestorów instytucjonalnych Erbud oferuje do 2,7 mln akcji, w tym 1,8 mln akcji serii D i do 900 tys. dotychczasowych akcji. W transzy inwestorów indywidualnych znajdzie się 700 tys. akcji serii D.

Proces budowy księgi popytu dla inwestorów instytucjonalnych potrwa od 23 do 24 kwietnia. Zapisy na akcje oferowane w transzy inwestorów indywidualnych oraz instytucjonalnych będą przyjmowane od 25 do 27 kwietnia. Debiut na GPW planowany jest na pierwszą połowę maja.

(PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / Przedział cenowy akcji Erbudu ustalony na 45-50 zł