Przedział cenowy akcji Złomreksu został ustalony na 12-17 zł

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 08-03-2005, 08:52

Przedział cenowy akcji serii C Złomreksu, oferowanych w ramach publicznej oferty, został ustalony na 12-17 zł - poinformowała spółka w komunikacie.

Przedział cenowy akcji serii C Złomreksu, oferowanych w ramach publicznej oferty, został ustalony na 12-17 zł - poinformowała spółka w komunikacie.

    Złomrex planuje, że prawa do akcji spółki zadebiutują na giełdzie na przełomie marca i kwietnia.  Transza dla inwestorów instytucjonalnych obejmuje 18.000.000 akcji serii C spółki, a transza detaliczna 3.000.000 akcji.

    Zapisy w transzy detalicznej potrwają od 8 do 17 marca, a w transzy inwestorów instytucjonalnych od 18 do 21 marca. Budowa księgi popytu potrwa od 8 do 17 marca. Spółka chce uzyskać z emisji 252-357 mln zł.

    Jednym z największych celów emisji Złomreksu jest pozyskanie środków na zwiększenie potencjału produkcyjnego poprzez zakup, do końca 2005 roku, od dwóch do trzech walcowni wyrobów finalnych, w tym Huty Andrzej SA w upadłości. Spółka przewiduje, że na ten cel potrzebować będzie od 50 do 250 mln zł.

    Od 100 do 120 mln zł Złomrex planuje wydać na zakup jednego lub kilku przedsiębiorstw zajmujących się zaopatrzeniem w złom stali imetali nieżelaznych. Spółka zamierza także powiększyć potencjał produkcyjny w zakresie wytopu stali ze złomu. Chce kupić co najmniej jedno przedsiębiorstwo hutnicze i na ten cel planuje wydać od 30 do 50 mln zł.

    Firma w ciągu 2-3 lat chce co najmniej podwoić udział w rynku obrotu złomem. Obecnie wynosi on 12,5 proc. Co rok planujeotwierać 2-4 nowe punkty skupu. Obecnie Złomrex ma 14 takich punktów. Skonsolidowane przychody Złomreksu wyniosły w 2004 roku 1,4 mld zł, a zysk netto 111,2 mln zł.

Grupa składa się ze spółki Złomrex SA oraz z pięciu firm zależnych: Ferrostal Łabędy Sp. z o.o., ZW Walcownia Bruzdowa, Odlewnia Metali Szopienice, Nowa Jakość-Organizacja odzysku i Złomrex-Finans.

Obecnie jedynym akcjonariuszem spółki jest jej prezes, Przemysław Sztuczkowski. Po emisji w rękach prezesa pozostanie 69 proc. akcjiZłomreksu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane