Przedział cenowy w ofercie IDMSA.pl ustalony na 11-13 zł

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 14-07-2005, 19:17

Przedział cenowy oferowanych akcji Internetowego Domu Maklerskiego (IDMSA.pl) został ustalony na 11-13 zł - poinformował spółka w czwartek w komunikacie.

Przedział cenowy oferowanych akcji Internetowego Domu Maklerskiego (IDMSA.pl) został ustalony na 11-13 zł - poinformował spółka w czwartek w komunikacie.

    Wcześniej IDMSA.pl informował, że wycenił swoje akcję metodą DCF na 17,30 zł, a metodą porównawczą na 14,50 zł. Prezes spółki Grzegorz Leszczyński mówił jednak dziennikarzom, że cena emisyjna prawdopodobnie będzie poniżej tych wycen, bliżej 11 zł.

    Oferowanych jest 1,5 mln akcji nowej emisji serii F, stanowiących 19,6 proc. w kapitale i głosach na WZA. Transza instytucjonalna obejmie 1 mln akcji, a indywidualna 500 tys. akcji. Zapisy na akcje firmy będą przyjmowane od 20 do 22 lipca, a budowa księgi popytu potrwa od 18 do 19 lipca. Środki uzyskane z emisji IDMSA.pl chce przeznaczyć przede wszystkim na zwiększenie kapitału obrotowego.

    Główni udziałowcy IDMSA.pl, czyli Grzegorz Leszczyński (posiadający akcje stanowiące 16,7 proc. w kapitale zakładowym) i Rafał Abratański (14,8 proc.), zobowiązali się, że przez dwanaście miesięcy od dnia debiutu spółki na giełdzie, nie będą sprzedawać jej akcji. Chcą też kupić papiery IDMSA.pl w ofercie publicznej.

W czwartek spółka podała, że członek rady nadzorczej Łukasz Żuk wraz z kontrolowaną przez siebie spółką Inwestycje i Zarządzanie sp. z o.o. (łącznie 14,6 proc. kapitału IDMSA.pl), oraz Rodan Investment sp. z o.o., podmiot kontrolowany przez członka rady nadzorczej Władysława Boguckiego (8,1 proc.), nie zbędą w okresie 12 miesięcy od debiutu IDMSA.pl więcej niż 10 proc. obecnie posiadanych akcji.

    "Ponadto tzw. akcje pracownicze stanowiące prawie 6 proc. w kapitale zakładowym spółki objęte są 24-miesięcznym (od dnia ich objęcia - PAP) ograniczeniem zbywalności. Powyższe zobowiązania nie wykluczają możliwości odpowiedzenia na wezwania ogłoszone w trybie Prawa o Publicznym Obrocie Papierami Wartościowymi" - podała spółka w komunikacie.

    Działalność IDMSA.pl, oprócz usług maklerskich, obejmuje doradztwo finansowe, corporate finance i asset management.

    W 2004 roku zysk netto IDMSA.pl wzrósł do 5,5 mln zł z 511 tys. zł w 2003 r., a przychody do 13,7 mln zł z 6,1 mln zł. Na koniec 2005 roku spółka prognozuje 8 mln zł zysku netto, przy czym do końca czerwca wypracowała już ponad 4 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Przedział cenowy w ofercie IDMSA.pl ustalony na 11-13 zł