PRZEGLĄD PRASY -- 23 lutego

opublikowano: 23-02-2001, 08:49

Oto przegląd najważniejszych wiadomości, które ukazały się w polskiej prasie w piątek 23 lutego:

RZECZPOSPOLITA

Agencja Własności Rolnej Skarbu Państwa zastanawia się, czy nie wystąpić do sądu o 40 milionów złotych odszkodowania od Totalizatora Sportowego (TS). Powodem jest niewykonanie przez TS umowy, mówiącej o doprowadzeniu do rozkwitu spółki dzierżawiającej tory wyścigów konnych na Służewcu. (s. B1)

Rząd w najbliższym czasie może zrezygnować z ubiegania się o okres przejściowy w sprawie przyjęcia unijnych norm minimalnego opodatkowania papierosów i innych wyrobów tytoniowych. Pozwoliłoby to na zamknięcie negocjacji członkowskich o podatkach, ale za cenę podwyższenia cen papierosów. (s. B2)

GAZETA WYBORCZA

Komisja Europejska dobrze ocenia polski budżet i nie kwestionuje zakładanego przez rząd 4,5-procentowego tempa wzrostu gospodarczego, zapewniał wczoraj wiceminister finansów Krzysztof Ners. (s. 24)

Spółka odzieżowa Bytom zrezygnowała z większości nieopłacalnych kontraktów eksportowych i zwolniła około 700 osób. Spółka zamknęła też zakłady w Dąbrowie Górniczej oraz Sosnowcu. (s. 27)

PRAWO I GOSPODARKA

Związkowcy z Daewoo-FSO wstępnie zgodzili się na zwolnienie 1300 pracowników fabryki. (s. 1, 2)

Polska zajmuje 31. miejsce wśród krajów o najbardziej sprzyjającym otoczeniu dla biznesu, wynika z raportu Economist Intelligence Unit. (s. 7)

PULS BIZNESU

Potencjalnymi inwestorami dla Elektrownii Bełchatów są amerykańskie Energy, niemieckie RWE i E.ON, a także być może francuski FDE. Zarząd spółki szacuje potrzeby inwestycyjne elektrownii na ponad 1,6 miliarda dolarów w ciągu dziesięciu najbliższych lat. (s. 4)

Kierownictwo ZPC Mieszko chce poprawić w tym roku wartość sprzedaży i wielkość zysku conajmniej o 16 procent w porównaniu z zeszłym rokiem. Lepsze wyniki ma zagwarantować wzrost eksportu. (s. 8)

Reuters nie potwierdzał wszystkich powyższych informacji.

((Reuters Serwis Polski, tel +48 22 653 97 00, fax +48 22 653 97 80, warsaw.newsroom@reuters.com))

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / PRZEGLĄD PRASY -- 23 lutego