PRZEGLĄD PRASY -- 30 maja

MALGORZATA PSTRAGOWSKA
opublikowano: 30-05-2001, 08:54

Przegląd najważniejszych wiadomości, które ukazały się w prasie w środę 30 maja z pominięciem informacji, umieszczonych już w serwisie Reutera:

RZECZPOSPOLITA

Minister skarbu państwa Aldona Kamela-Sowińska zgodziła się, aby Totalizator Sportowy podpisał kontrakt na obsługę systemu on-line z firmą GTECH. Wartość kontraktu wynosi 100 milinów dolarów. (s.B1)

Firma Plakanda, której właścicielem jest amerykański koncern medialny Clear Channel Company zamierza zainwestować w Polsce w ciągu trzech lat 100 milionów dolarów. (s.B3)

Rada nadzorcza Nafty Polskiej powołała nowych członków zarządu Sławomira Zawadzkiego i Bogdana Wyżnikiewicza, odwołując jednocześnie ze skaładu zarządu Wandę Fidelus-Ninkiewicz i Macieja Gireja. (s.B4)

Firma Helios zamierza do połowy 2003 roku wybudować 15 kin w miastach liczących od 150 do 400 tysięcy mieszkańców. Wartość inwestycji ma wynieść około 45 milionów euro. (s.B4)

GAZETA WYBORCZA

Firma Magnus Info System uruchomi w Polsce sieć kilkuset bezpłatnych multimedialnych kiosków-punktów informacyjnych, utrzymujących się z reklamy. Inwestucję finansuje grupa banku PBK. (s.20)

PRAWO I GOSPODARKA

Zdaniem wiceministra finansów Krzysztofa Nersa, deficyt obrotów bieżących bilansu płatniczego spadnie na koniec 2001 roku do 5,5 procent PKB z 6,2 procent w 2000 roku. (s.2)

PARKIET

Z punktu analizy technicznej, branża spożywcza to najlepszy w tej chwili sektor na giełdzie. Indeks Przemysł Spożywczy od połowy marca utrzymuje się w trendzie wzrostowym, a jego wartość wzrosła w tym czasie o 25 procent. (s.8)

PULS BIZNESU

Michał Sołowow, do którego należy 41,9 procent akcji giełdowego Mitexu, szuka chętnych na walory spółki. Potencjalni kupcy proponują od 16 do 18 złotych za walor budowlanej firmy. (s.4)

Zarząd Zakładów Azotowych Tarnów zamierza powołać konsorcjum inwestorów, które kupiłoby tarnowskie przedsiębiorstwo w całości. Według nieoficjalnych informacji, w grę mogą wchodzić między innymi Ciech, włoski Aquafil oraz ukraińska Oriana. (s.5)

Przemysłowe Centrum Optyki z Warszawy wyposaży pojazdy opancerzone, używane przez armię indyjską w systemy kierowania ogniem. Zakończyły się już negocjacje cenowe. Nieoficjalnie wiadomo, że wartość umowy może wynieść nawt pół miliarda złotych. (s.10) Reuters nie potwierdzał wszystkich powyższych informacji.

((Reuters Serwis Polski, tel +48 22 653 97 00, fax +48 22 653 97 80, warsaw.newsroom@reuters.com))

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MALGORZATA PSTRAGOWSKA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / PRZEGLĄD PRASY -- 30 maja