Przejaśnienia nie widać

Katarzyna Płaczek
opublikowano: 07-03-2005, 00:00

Emocje związane z polityką pod koniec minionego tygodnia powoli opadły, a indeks WIG20 próbował powoli odrabiać straty. Czwartkowe i piątkowe odreagowanie wypadło jednak blado i raczej nie wróży rewelacji na kolejnych sesjach. Biorąc pod uwagę ogólną niepewność na rynku, ciężko będzie szybko powrócić w okolice szczytów. Zresztą układ świec zdecydowanie wyklucza taki scenariusz i wskazuje na kontynuację rozpoczętej w ubiegłym tygodniu fali spadkowej.

Pierwszy poziom wsparcia dla WIG20 znajduje się na wysokości 2000 pkt i to w jego kierunku powinien podążać indeks na najbliższych sesjach. Dodatkowo sytuację może pogorszyć odwrót od szczytów na rynkach USA, gdyż S&P ma problem z pokonaniem swojego poziomu oporu, a więc i tam rośnie zagrożenie korektą. Dlatego też długie pozycje powinny zostać zamknięte i długoterminowo mogą być odnowione dopiero wraz z przekroczeniem poziomu 2131 pkt.

Krótkoterminowa spekulacja natomiast powinna się skoncentrować na szukaniu zysków z krótkich pozycji, gdyż potencjał spadkowy nie został jeszcze wyczerpany, o czym świadczy także układ obrotów. Spadek poniżej 2000 pkt będzie potwierdzeniem w horyzoncie średnioterminowym wygenerowanych obecnie sygnałów sprzedaży i wówczas można będzie nieco odważniej otworzyć krótkie pozycje. Kolejne wsparcie to 1970 pkt.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Płaczek

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Przejaśnienia nie widać