Przejdźmy do rzeczy

Materiał partnera
opublikowano: 05-07-2017, 09:47
aktualizacja: 05-07-2017, 10:00

To od nieprzerwanych dostaw gazu i prądu zależy nasze bezpieczeństwo energetyczne. Korzystając z możliwości wyboru dostawcy, jaką daje wolny rynek, zastanawiamy się, z którym z nich możemy czuć się bezpieczni?

Energetyczna szachownica

Zasoby gazu ziemnego na świecie są dość duże i jak łatwo się domyślić, pod względem posiadania jak i wydobycia w skali świata prym wiedzie Rosja, która posiada blisko 70 miliardów metrów sześciennych tego surowca i wciąż odkrywa nowe złoża. Nie musi to wcale oznaczać, że wszyscy chcą kupować gaz od naszego wschodniego sąsiada. Norwegia dwa lata temu wyprzedziła Rosję w ilości dostarczanego gazu na rynki Europy Zachodniej. Polska, tak jak wiele innych państw, uzależniona jest od dostaw z zewnątrz. Rynek energii to z kolei wielkie zmiany i jeszcze większe wyzwania. Oprócz tych globalnych, niezbędna jest poprawa efektywności energetycznej oraz wydajności, co wiąże się  z inwestycjami w nowoczesne technologie i innowacje na każdym poziomie działalności  w tym sektorze.

Rozwój się opłaca

Polska już od lat stara się powiększyć energetyczną niezależność, by nie pozostawać na łasce Rosji, z którą łączą nas dość chłodne relacje. Dowodem na to są posunięcia związane z budową i eksploatacją gazoportu w Świnoujściu, który regularnie przyjmuje statki z LNG. Jego przepustowość pozwala odbierać 5 miliardów metrów sześciennych gazu ziemnego rocznie. W planach już jest rozbudowa, która pozwoli powiększyć tę liczbę. Gazoport nie zaspokaja potrzeb energetycznych kraju w wielkim stopniu, zapewnia jednak pewną elastyczność na tym skomplikowanym rynku.

Długoterminowe perspektywy

Kluczowym aspektem polskiej polityki energetycznej powinno być nie tylko uniezależnienie się od Rosji, ale posiadanie kilku różnych i pewnych źródeł energii. I w tej sprawie podjęto pewne kroki. W przygotowaniu jest system gazociągów Baltic Pipe, który ma być konkurencyjny względem kontrowersyjnego Nord Stream. Nowa trasa połączy Polskę  z Danią, co pozwoli sprowadzać norweski gaz. Duńczycy są zainteresowani sprzedażą energii i czerpaniem zysków z tranzytu, ponieważ ze względu na politykę klimatyczną duńskiego rządu zużycie gazu ma znacznie spaść – obecnie wynosi 3 mld sześcienne rocznie, a do 2030 ma wynieść tylko 1,8 mld.

Potrzeby polskiego przedsiębiorcy

Jak widać rynek energetyczny jest dość skomplikowany i wciąż silnie powiązany z polityką. Nawet jeżeli perspektywy są optymistyczne, to trzeba się uzbroić w cierpliwość, a w biznesie nie zawsze jest na to czas. Potrzebujesz pewnego i niezależnego źródła energii? Jesteś właścicielem albo osobą decyzyjną w małym lub średnim przedsiębiorstwie? W takim razie wiesz, że to od Twoich wyborów zależy skutecznie funkcjonowanie całej firmy. Dlatego warto wybrać ofertę, która wychodzi naprzeciw Twoim potrzebom. Taką, która zapewni Ci korzystne warunki finansowe i ciągłość w dostawach. Takie właśnie założenia znajdują się w misji Spółki HANDEN - wiodącego niezależnego sprzedawcy gazu ziemnego i energii elektrycznej odbiorcom biznesowym. W obszarze zainteresowań Spółki leżą wszystkie małe i średnie przedsiębiorstwa na terenie całej Polski.

Pewny gracz na rynku

HANDEN posiada wszelkie niezbędne zezwolenia i koncesje, a dzięki dostępowi do światowych giełd oraz platform obrotu jest w stanie pozyskać produkty w konkurencyjnych cenach, co przekłada się na korzystne ceny dla odbiorców Spółki.Na niższej cenie zyskują nie tylko te przedsiębiorstwa, w których koszty gazu i prądu stanowią znaczny procent wszystkich kosztów produkcji, ale również te, które szukają oszczędności we wszystkich obszarach.

Doświadczenie, które procentuje

Spółka korzysta z 25-letniego doświadczenia G.EN. GAZ ENERGIA Sp. z o.o. i wsparcia międzynarodowego koncernu VNG AG, obecnego w Europie w obszarach wydobycia, magazynowania i dystrybucji oraz krajowego i międzynarodowego handlu hurtowego gazem ziemnym, a także know-how w zakresie sprzedaży energii elektrycznej.

Co wyróżnia Spółkę HANDEN na tle konkurencji?

Przede wszystkim, indywidualne podejście do klienta biznesowego. Każda oferta jest przygotowywana w oparciu o analizę funkcjonowania przedsiębiorstwa, a  rozwiązania są dopasowane do potrzeb odbiorcy.
Po drugie, przejrzystość umowy. Wszystkie warunki muszą być czytelne i zrozumiałe dla kontrahenta.
Po trzecie, sprawne dostawy. Dzięki posiadanym magazynom gazu oraz rozeznaniu na rynku energetycznym, Spółka może zagwarantować, że dostawy będą odbywać się nieprzerwanie, przy zachowaniu najwyższych standardów współpracy. Odbiorcy prądu i gazu korzystający z oferty Spółki HANDEN mogą skupić się na swoim biznesie, ryzyko pozostawiając swojemu dostawcy.

Masz już podpisaną umowę z dostawcą gazu i prądu dla Twojej firmy?

Pamiętaj, że zmiana sprzedawcy nie wiąże się z żadnymi dodatkowymi kosztami, nie powoduje też przerwy w dostawach. Zmiany możesz dokonać w dowolnym momencie. Porównaj, przemyśl i zacznij oszczędzać. Najlepiej od dziś.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Materiał partnera

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu