Przejęcia napędziły MNI

KL
opublikowano: 25-01-2011, 00:00

Spółka chwali się zyskiem o 40 proc. wyższym niż przed rokiem. Wkrótce przedstawi politykę dywidendową.

Spółka chwali się zyskiem o 40 proc. wyższym niż przed rokiem. Wkrótce przedstawi politykę dywidendową.

Co najmniej 285 mln zł wyniosły skonsolidowane przychody ze sprzedaży MNI — wynika ze wstępnych szacunków spółki. To o 12,8 proc. więcej niż przed rokiem.

— Osiągnięty wzrost to efekt rozwoju organicznego należących do funduszu spółek oraz przejęć zrealizowanych w 2010 r. — wyjaśnia Andrzej Piechocki, prezes MNI.

Skonsolidowany zysk netto wyniósł w 2010 r. nie mniej niż 47 mln zł, o blisko 40 proc. więcej niż 2009 r.

— Zapowiadaliśmy poprawę wyniku finansowego i dotrzymaliśmy słowa, mimo że otoczenie rynkowe było bardzo trudne. Część analityków podnosiła w trakcie roku sprawę pozostałych przychodów operacyjnych, które są efektem rozliczeń z jednym z naszych partnerów biznesowych. Zwracam jednak uwagę, że mają one charakter kasowy, a nie księgowy i przekładają się na wypracowywanie znaczących nadwyżek finansowych — mówi prezes.

Szacunkowy zysk w przeliczeniu na akcję wyniósł 0,47 zł. Zarząd planuje, że podzieli się nim z akcjonariuszami.

— MNI mimo planowanych akwizycji powinno wypłacić dywidendę z zysku za 2010 r. Wkrótce przedstawimy politykę dywidendową na najbliższe lata, chcemy bowiem, żeby inwestorzy, oprócz wzrostu kursu, mogli liczyć również na regularne wypłaty z zysku — dodaje Andrzej Piechocki.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KL

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu