Przejęcia wzmocniły ceny europejskich akcji

Paweł Kubisiak
opublikowano: 20-02-2007, 00:00

Nadspodziewanie dobrze, pomimo święta w USA (President's Day), przebiegały poniedziałkowe notowania na głównych parkietach Europy. Pod nieobecność danych zza oceanu rynek skupił się na doniesieniach o przejęciach i sprzedaży europejskich blue chipów.

Akcje brytyjskiej sieci supermarketów Sainsbury i koncernu EADS, właściciela Airbusa, rosły po informacji, że fundusz inwestycyjny Qatar, należący do państwa Katar, zamierza zainwestować w te spółki. Kurs EADS wzrósł w Paryżu o blisko 3 proc., a Sainsbury drożał w Londynie prawie o 2 proc.

Po 4-procentowym wzroście DaimlerChrysler poprawił wycenę do poziomu najwyższego od 2001 r. Londyński „Times” podał, że niemiecki producent aut może wkrótce ogłosić plany sprzedaży amerykańskiej części Chryslera.

Ponad 2 proc. wzrosła wycena akcji francuskiego Carrefoura. Rodzina Halley — główny akcjonariusz największego europejskiego detalisty w handlu — zaoferowała 13 proc. udziałów inwestorom w Londynie i Paryżu.

Paweł Kubisiak

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Paweł Kubisiak

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu