Przejęcia wzmocniły europejską giełdę

19-02-2007, 16:00

Poniedziałkowe notowania na głównych parkietach Europy przebiegły nadspodziewanie dobrze, zważywszy na święto w USA (President's Day).

Poniedziałkowe notowania na głównych parkietach Europy przebiegły nadspodziewanie dobrze, zważywszy na święto w USA (President's Day). Pod nieobecność danych zza Oceanu rynek skupił się na doniesieniach dotyczących przejęć i sprzedaży europejskich blue chipów.

Koncern EADS, właściciel Airbusa i brytyjska sieć supermarketów Sainsbury rosły po informacji, że fundusz inwestycyjny Qatar, należący do państwa Katar, zamierza zainwestować w udziały tych spółek. Kurs EADS wzrósł w Paryżu o blisko 3 proc. a papiery Sainsbury podrożały w Londynie o prawie 2 proc.

Po 4 proc. wzroście DaimlerChrysler poprawił wycenę do poziomu nie notowanego od 2001 roku. Londyński Times podał, że niemiecki producent aut może wkrótce ogłosić plany sprzedaży amerykańskiej części Chryslera.

Ponad 2 proc. wzrosła wycena francuskiego Carrefoura. Główni akcjonariusze największego europejskiego detalisty, rodzina Halley, zaoferowali 13 proc. udziały inwestorom w Londynie i Paryżu.

PK

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Przejęcia wzmocniły europejską giełdę