Przełom jest blisko

Sebastian Gawłowski
26-01-2004, 00:00

Od trzech tygodni warszawski rynek pozostaje w konsolidacji. Indeks WIG20 porusza się w wąskim przedziale 1650-1690 pkt, podczas gdy amerykański S&P500 od początku stycznia wzrósł o około 120 pkt. Na rynku terminowym dominuje bardzo wysoka dodatnia baza. Ale ogromny optymizm wśród graczy to raczej powód do ostrożności. Z każdym dniem rośnie ryzyko korekty za oceanem, a w takiej sytuacji nie wyobrażam sobie, by nasz rynek poszedł w górę.

Spodziewam się więc zejścia indeksu WIG20 w okolice 1600 pkt. Wywoła to panikę wśród posiadaczy długich pozycji, ale taki ruch może być korektą przed atakiem na ważne opory i powrotem hossy na giełdę w lutym.

Wcześniejsze wyjście WIG20 powyżej 1710 pkt zaneguje ten scenariusz. Ze wzrostami definitywnie pożegnamy się po spadku indeksu WIG20 poniżej 1600 pkt.

W naszej strategii utrzymujemy pozycję długą. Zamkniemy ją po zejściu WIG20 poniżej 1650 pkt. Natomiast podwoimy pozycję po zamknięciu wskaźnika powyżej 1720 pkt wraz z 40-pkt stop lossem.

Paweł Wojtaszek, Erste Securities

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sebastian Gawłowski

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Przełom jest blisko