Przełom roku, przełom w Sanofi

  • Alina Treptow
opublikowano: 21-12-2015, 22:00

Koncern farmaceutyczny zmienia strukturę polskiego biznesu, co skłoniło do odejścia wieloletnią prezes.

Po blisko 20-latach współpracy Marynika Woroszylska- Sapieha rozstaje się z koncernem farmaceutycznym Sanofi. Dyrektor generalna i prezes Sanofi Polska kierowała grupą przez ponad 10 lat.

Marynika Woroszylska-Sapieha, prezes Sanofi Polska i laureatka konkursu „PB” 100 Kobiet Biznesu, uważa, że zostawia firmę w dobrej kondycji — w 2014 r. przychody Sanofi w Polsce wyniosły 1,77 mld zł.
Zobacz więcej

ZARZĄDZANIE MILIARDAMI:

Marynika Woroszylska-Sapieha, prezes Sanofi Polska i laureatka konkursu „PB” 100 Kobiet Biznesu, uważa, że zostawia firmę w dobrej kondycji — w 2014 r. przychody Sanofi w Polsce wyniosły 1,77 mld zł. ARC

— Nadszedł czas na nowe wyzwania — mówi Marynika Woroszylska-Sapieha.

Od nowego roku rozpocznie pracę w innej firmie — nie udało się nam dowiedzieć, w jakiej. W sektorze farmaceutycznymcieszy się opinią sprawnej menedżerki. Roszady kadrowe są spowodowane zmianami w strukturze Sanofi. Odpowiedzialność nowego prezesa będzie mniejsza niż dotychczasowego. Koncern w ramach reorganizacji powoła sześć specjalistycznych pionów.

Każdy będzie miał własnego szefa, który przejmie część odpowiedzialności. Niektórzy eksperci spodziewają się, że grupa pójdzie szlakiem przetartym przez inne koncerny farmaceutyczne, specjalizujące się w innowacjach — sprzeda część generyczną i skupi się na nowych technologiach, z których się wywodzi.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Alina Treptow

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Przełom roku, przełom w Sanofi