Przelot Nawalnego do szpitala w Berlinie opłacił rosyjski biznesmen

  • PAP
opublikowano: 23-08-2020, 11:34

Koszty przetransportowania Aleksieja Nawalnego do szpitala w Berlinie pokrył rosyjski biznesmen i filantrop Boris Zimin i fundacja założona przez jego rodzinę - podało w niedzielę radio Echo Moskwy powołując się na współpracownika Nawalnego, Leonida Wołkowa.

Informację tę Wołkow podał także na swoim Facebooku. "Osobno chcemy podziękować Borysowi Ziminowi i fundacji rodziny Ziminów, którzy zapłacili za rejs samolotu wyposażonego w sprzęt do reanimacji i za oczekiwanie samolotu w Omsku w czasie, gdy zapadała decyzja o transporcie" - napisał Wołkow.

Według współpracownika opozycjonisty "o jakichkolwiek rezultatach i prognozach" dotyczących zdrowia Nawalnego "będzie można mówić nie wcześniej niż za kilka dni".

Boris Zimin jest założycielem koncernu Wympiełkom, do którego należy jedna z największych sieci telefonii komórkowej w Rosji - Beeline. Głównym projektem charytatywnym rodziny Ziminów była fundacja Dynastia, finansująca projekty naukowe i edukacyjne. W 2015 roku ministerstwo sprawiedliwości Rosji uznało fundację za organizację pozarządową "pełniącą funkcje zagranicznego agenta". W tym samym roku biznesmen wyjechał z Rosji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane