Przemeblowania w Portfelu PB

Komitet inwestycyjny
14-01-2010, 16:42

Wzrosty kursów blue chipów powoli tracą impet. Chyba czas na nieco zapomniane mniejsze spółki. Dlatego sprzedajemy ...

Portfel PB przygotowuje się do korekty. Wcześniej czy później, podobnie jak koniec bessy w ubiegłym roku (przypomnijmy, że ruszyliśmy z pomysłem na początku kwietnia!), musi nastąpić korekta cen. Z drugiej strony przewidujemy, że o ile kursy dużych firm stracą siły, to mniejsze – wrócą do łask po kilkumiesięcznym zapomnieniu (już zresztą to widać po zachowaniu mWIG40 i sWIG80). Wobec tego w „Portfelu PB” robimy małe przemeblowanie.

Na razie nie mamy za dużo wolnych środków. Po odcięciu ubiegłorocznych zysków i przeznaczeniu ich na cele charytatywne wartość „Portfela PB” to 10,2 tys. zł. (startowaliśmy z 10 tys. zł). Z tego gotówka to zaledwie 1,1 tys. zł.

Aby zrobić miejsce pozbywamy się akcji blue chipa – PKO BP. Kupiliśmy go przed jesienną emisją z prawem poboru. Chcieliśmy w ten sposób pomóc mniej zorientowanym inwestorom w meandrach giełdowych przejść przez emisję, prawa poboru i zapisy. Chyba się udało. A przy okazji zarobiliśmy ponad 11 proc.

Na czwartkowym posiedzeniu Komitetu Inwestycyjnego gorącą dyskusję wywołał temat Anti. W grudniu chcieliśmy sprzedać akcje tej spółki próbując uciąć straty, ale nieskutecznie. Kurs zanurkował, ale w ostatnich dniach roku niespodziewanie odrobił sporą część strat. Co teraz robić z Anti?
Jeden członek Komitetu był za sprzedażą, drugi – przeciwko (proponuje poczekać na wiosnę), a trzeci – wstrzymał się od głosu. Wobec powyższego prosimy naszych czytelników o głos doradczy. I kolejne propozycje na forum pb.pl. Na razie, w ostatnich dniach padły następujące kandydatury: Drozapolu, Netii, MW Trade, Swissmedu, Cormay, Permedii, Energoaparatury, LSI, Polrestu, Polnordu i Comarchu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Komitet inwestycyjny

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Przemeblowania w Portfelu PB