Przemebluj swój biznes. Czy małą firmę stać na krainę najnowszych technologii?

opublikowano: 21-11-2011, 09:42

O meblach? Nie o wolności od mebli. Totalnej przejrzystości, szybkich narzędziach, rozwiązaniach, których do tej pory w małych i średnich firmach nie było. A jeżeli były, to okupione ogromnymi inwestycjami i strachem przed kredytem. Brzmi jak bajka, ale od czasu, gdy usługi informatyczne dla biznesu zaczęli oferować w swoich centrach danych producenci oprogramowania, każdy z nas może stać się Czarnoksiężnikiem w świecie swojego biznesu, przenosząc nawet niewielką firmę do krainy technologii, z których korzystały dotychczas tylko wielkie przedsiębiorstwa. Chmura – boję się! To najczęstsza reakcja, ale czy można bać się czegoś, z czego korzysta się już od wielu lat? Kto z czytających te słowa ma prywatne konto e-mail na darmowym serwerze? Dokładnie tak! Poczta hotmail jest niczym innym jak usługą w chmurze.

Zamiast wysokich początkowych kosztów inwestycji opłata abonamentowa - to możliwe! Także Twoja firma nie musi kupować drogiego sprzętu serwerowego i licencji na oprogramowanie. W chmurze płacisz tylko i wyłącznie za to, z czego korzystasz.

Wolność od biurka
Wolność od biurka to marzenie niemal każdego pracownika. Człowiek lubi mieć swoje miejsce na ziemi, ale nie znosi, gdy jest do niego przymocowywany siłą. Człowiek, jako istota wolna, potrzebuje i wymaga wolności. Wtedy jest naprawdę szczęśliwy.

To, co da wolność użytkownikom komputerów, a jednocześnie zwiększy wydajność ich pracy, to Microsoft Office 365. Jest to inteligentna i prosta odpowiedź Microsoftu na usługi w chmurze. Ile razy Wasi pracownicy siedzący z dala od biura prosili kolegów – „Prześlij mi ten plik, nie mam go u siebie na komputerze!”. Za pomocą narzędzi Office 365 możesz niezależnie od lokalizacji realizować swoje zadania i udostępniać ich wyniki na witrynie zespołu, sprawdzać pocztę e-mail, zarządzać kalendarzem, przeglądać historię kontaktów z klientem czy opracować raport. Dzięki gotowym szablonom możesz szybko zaprojektować i opublikować witrynę internetową. Wykorzystując Office 365, możesz także zorganizować i poprowadzić wideokonferencję, podróżując pociągiem, siedząc w kawiarni z klientem, łącząc się z aplikacją także za pomocą telefonu.

Dla kogo jest to rozwiązanie? Dla właścicieli małych, średnich i dużych firm, którzy cenią swobodę wyboru miejsca i czasu pracy. Przedsiębiorców, którzy współpracują z innymi osobami, przebywającymi blisko lub daleko.
Tych, którzy chcą bezpiecznie przechowywać pliki w sieci i pracować z nimi w każdym miejscu, w którym masz dostęp do internetu.

„Rozpoczęcie przez naszych pracowników korzystania z narzędzi Office 365 istotnie skróciło czas niezbędny do przeprowadzenia nowych projektów biznesowych. Bez ponoszenia dodatkowych wydatków na sprzęt i oprogramowanie wszyscy pracownicy otrzymali dostęp do tych samych danych, gdziekolwiek znajdują się w danej chwili. Możemy także szybko komunikować się pomiędzy sobą, organizować wideokonferencje i pracować na dokumentach. Office 365 to rewelacyjne narzędzie, które zmienia firmę, dając możliwość pracy w kompletnie nowych warunkach – bez przywiązania do biurka” – powiedział Michał Iwanciw, prezes zarządu firmy Sferis.

Kolejnym krokiem firmy Sferis stało się zaoferowanie tego rozwiązania innym. Dzisiaj, w obowiązującej ofercie specjalnej, kupując komputer przenośny, klient otrzymuje bezpłatną, roczną licencję na podstawowy pakiet poczty elektronicznej Microsoft Exchange Online. Dodatkowo każdy użytkownik ma do dyspozycji pakiet bezpłatnych e-szkoleń Microsoft, które pozwolą mu w pełni korzystać z funkcjonalności, jaką daje usługa i optymalizować
codzienną pracę.

Pełne bezpieczeństwo
Office 365 wyposażono w najnowocześniejsze zabezpieczenia gwarantujące niezawodność i natychmiastowe usuwanie skutków awarii. Office 365 oferuje:

 • umowę SLA z gwarancją 99,9-procentowego czasu nieprzerwanej pracy (uptime)
 • centra danych z certyfikatami SAS 70 i ISO 27001
 • redundancję geograficzną, niezawodność klasy korporacyjnej i usuwanie skutków awarii
 • liczne centra danych i automatyczne przełączanie awaryjne, które gwarantuje ochronę danych
 • zawsze aktualną ochronę przed wirusami i spamem

CHMURA W SFERIS
Ciekawą ofertę na sprawdzenie, na czym polega chmura, proponują salony
Sferis. Do zakupionego notebooka firma oferuje bezpłatny, roczny abonament poczty e-mail Microsoft Exchange Online. Jest to jeden ze składników Office 365. Użytkownik otrzymuje do dyspozycji:

 • skrzynkę pocztową o pojemności 500 MB
 • profesjonalne zabezpieczenie wiadomości za pomocą zapory antywirusowej i filtru antyspamowego
 • mechanizm zarządzania kopią zapasową swoich wiadomości
 • zarządzanie innymi skrzynkami e-mail, które aktualnie posiada
 • zaawansowany kalendarz z możliwością jego udostępniania współpracownikom, dzięki czemu użytkownik efektywnie zarządza czasem pracy i ustala spotkania
 • podgląd załączników, w postaci dokumentów Microsoft Office bez posiadania tego oprogramowania na swoim komputerze czy urządzeniu mobilnym
 • automatyczną aktualizację systemu

Wszystkie pytania dotyczące usługi Microsoft Office 365 można kierować na adres kontakt@microsoft.com
Wypróbuj darmową wersję próbną na www.office365.pl.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu