Przepis blokuje MNI

Katarzyna Latek
opublikowano: 18-09-2009, 00:00

Telekomowi nie udało się wprowadzić przedstawiciela do rady nadzorczej Hyperiona. Broni nie składa.

Telekomowi nie udało się wprowadzić przedstawiciela do rady nadzorczej Hyperiona. Broni nie składa.

Pod koniec sierpnia MNI poinformowało, że wraz z Andrzejem Piechockim i MNI Telecom zawarło porozumienie o głosowaniu grupami na WZA Hyperiona. Łącznie w posiadaniu tych akcjonariuszy było ponad 20 proc. akcji małego operatora. MNI chciało na wczorajszym WZA wprowadzić przedstawiciela do rady nadzorczej. Plan się jednak nie powiódł. 1 września, bez podania przyczyn, odwołano zarząd Hyperiona. Spółka nie ma w tej chwili władz. To oznacza, że z przyczyn formalnych nie można było wpisać do porządku WZA wniosków MNI.

— Nie rezygnujemy. Zamierzamy zrobić jeszcze jedno podejście — mówi Piotr Majchrzak, prezes MNI.

MNI nie kryło, że chciałoby przejąć Hyperiona. Piotr Majchrzak deklarował, że spotykał się z przedstawicielem firmy i proponował im odkupienie akcji. Jak dotąd nie doszło jednak do porozumienia co do ewentualnej ceny transakcji. Przedstawiciele Hyperiona zaprzeczali wręcz, że prowadzą rozmowy o sprzedaży.

MNI w tym roku ma na koncie już kilka transakcji. Kupiło akcje PPWK, a teraz obie firmy łączą spółki zależne. Zarządza też operatorem komórkowym Mobilking i ma opcję odkupienia go za 1,5 mln zł.

Katarzyna Latek

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Latek

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu